Україна почала відновлювати авіаперельоти над Чорним морем

Незважаючи на значні втрати авіатранзиту у попередні роки, Україна нарешті розпочала системну роботу над його відновленням. Перші результати вже є: відновлено трафік над Чорним морем, а кількість польотів в українському небі зростає.

Про це розповів міністр інфраструктури Олександр Кубраков на форумі «Велике будівництво: авіація та туризм».

«Ми повертаємо транзит над Чорним морем. Завдяки гнучкій тарифній політиці та постійній комунікації з бізнесом інтенсивність польотів у південній частині повітряного простору України зросла втричі», — зазначив міністр.

Глава відомства нагадав, що підписання Угоди про спільний авіапростір з ЄС відкриває для України багатомільйонний ринок потенційних туристів. Щодня кількість та регулярність рейсів між Україною та ЄС зростає, як і інтенсивність польотів над півднем країни, завдяки поверненню транзиту над Чорним морем.

«Загалом позитивна динаміка відновлення повітряного руху в зоні відповідальності України перевищує середньоєвропейський показник. Вже майже місяць, як ми – повноправна частина Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю. Це завершальний етап впровадження європейських практик в області аеронавігації, а саме європейської системи взаємодії в аеронавігаційній сфері», — розповів Кубраков.

Наступним завданням є запуск «Українських національних авіаліній» — державної компанії, створення якої йде за програмою президента Володимира Зеленського «Велике будівництво». Перший рейс планують запустити вже у 2022 році.

«Сьогодні Міністерство інфраструктури та компанія Airbus підписали меморандум, який передбачає можливість лізингу або купівлі сучасного флоту для «Українських національних авіаліній». Ми вже маємо розуміння необхідності нової компанії, флот з 22 літаків забезпечить її присутність як на внутрішніх, так і далекомагістральних маршрутах», — зазначив Кубраков.

Крім того, в Україні створять Спецфонд для розвитку авіа та залізничної інфраструктури, до якого планують залучити близько 16 млрд гривень.

Раніше глава України Володимир Зеленський заявив, що нову державну авіакомпанію України планують назвати Українські національні авіалінії (ЮНА).

Мінінфраструктури запропонувало знизити у 2022 році ставку ПДВ для внутрішніх авіаперевезень з 20% до 7%.

Нова українська національна авіакомпанія Ukrainian National Airlines (UNA) розпочне польоти у 2022 році з двох внутрішніх та 14 міжнародних напрямків. Перельоти середньомагістральними напрямками в регіональній міжнародній мережі теж розпочнуться наступного року.

загрузка…