Зеленський оголосив про створення національного авіаперевізника

Президент Володимир Зеленський заявив про створення національного українського авіаперевізника за участю європейської авіабудівної компанії Airbus, констатує "Радіо Свобода".

«У рамках програми «Велике будівництво» ми робимо новий потужний крок, це наш національний авіаперевізник. Створення, яке буде розпочато, можна сказати, офіційно вже сьогодні», – сказав Зеленський.

Він додав, що національний авіаперевізник має кілька робочих назв, одна з яких Ukrainian National Airlines (UNA). «Дуже символічно. Українські національні авіалінії – ЮНА. Як і наша держава з великою історією, але завжди енергійна і юна», – сказав Зеленський.

За його словами, Україна готова інвестувати у повітряний флот та веде переговори із західними колегами щодо створення сучасного авіахабу для модернізації пасажирських літаків у вантажні.

Зеленський також заявив про рішення збудувати два нові аеропорти на сході України та на Закарпатті, але не уточнив, де саме вони розташовуватимуться.

Міністерство інфраструктури підписало меморандум про співпрацю з Airbus, що передбачає можливість лізингу чи купівлі 22 літаків.

За інформацією консалтингової компанії Aerogestion, яка розробляє концепцію авіаперевізника, за перший рік роботи бюджет національної авіакомпанії складе 96 млн євро, на другий рік роботи – 50-60 млн євро, пише ЦТС.