У найближчі 2 роки слід чекати хвилю IPO в секторі електромобілів на $100 млрд – Bank of America


Глобальна тенденція до електрифікації транспорту викличе хвилю ІРО у галузі електромобілів – згідно з прогнозом Bank of America, до 2023 року ринок сколихне хвиля IPO компаній у цьому секторі, а обсяг залучених коштів становитиме близько $100 млрд, пише The Bell.


Зростання інвестицій у EV-сектор, від акумуляторів до готових електрокарів, призведе до того, що компанії спочатку виділятимуть підрозділи для розвитку електричних технологій, а потім виводитимуть їх на біржу, прокоментував Патрік Стейнеманн, керівник Global Mobility Group Investment Banking у Bank of America.


Найбільше IPO в 2021 році були вже пов’язані саме з EV-сектором. Наприклад, на біржу вийшов виробник електричних вантажівок Rivian – в ході IPO компанія залучила $13,7 млрд, а акції зросли на 47% порівняно з початковою ціною.


Серед інших компаній – китайські виробники електрокарів BYD (залучила $5,6 млрд), XPeng ($2,1 млрд) та NIO ($2 млрд).


А одним із найбільших IPO в Азії (а, можливо, у всьому світі) наступного року стане лістинг південнокорейського виробника акумуляторів LG Energy Solution (LGES), який може залучити близько $10 млрд, пише агентство.


Bloomberg зазначає, що виробники електромобілів стали улюбленцями інвесторів минулого року: акції у цьому секторі продемонстрували вражаюче зростання. Наприклад, лідер галузі Tesla збільшила свою капіталізацію майже вдвічі за останній рік.


Як повідомлялося, світові компанії за цей рік залучили рекордні $600 млрд на IPO, лідером світового ринку IPO вважають виробника електромобілів Rivian.