Україна надіслала Росії ноту протесту через так званий «гумконвой» для ОРДЛО


Міністерство закордонних справ (МЗС) надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту у зв’язку направленням до України чергового «гуманітарного конвою». Про це повідомляє пресслужба МЗС.


Зазначається, що 25 листопада Росія «вкотре проігнорувала раніше висловлені неодноразові застереження України» та без її офіційної згоди, з порушенням українського законодавства, умов та модальностей доставки гуманітарної допомоги, незаконно направила на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях 104-й так званий гуманітарний конвой РФ.


Переміщення відбулося через непідконтрольну українському уряду ділянку держкордону, через російські прикордонні пункти пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган». Оскільки законні підстави таких дій були відсутні, це унеможливило його обов’язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України.


«У цьому зв‘язку МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту із вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України», – наголосили у відомстві.


Нагадаємо: за даними аналітиків CIT, Росія продовжує перекидати техніку до кордонів з Україною. Кількість військ на кордоні набуває «загрозливих масштабів».