А як тепер варити? Великобританія офіційно визнала восьминогів і крабів «істотами, які мають свідомість»

Британські чиновники офіційно визнали крабів і восьминогов сентієнтними — такими, що відчувають — істотами, які здатні відчувати біль і страждання.

Після внесення поправок до законів країни ці тварини охоронятимуться так само, як і хребетні.

«Ученим тепер ясно, що десятиногі та головоногі можуть відчувати біль, і тому цілком справедливо, що вони підпадають під дію цього життєво важливого закону»,— заявив у своїй заяві міністр захисту тварин Великобританії лорд Зак Голдсміт.

Оновлення Закону про тварин, в якому охоронятимуться десятиногі та головоногі молюски, а також усі хребетні тварини, від жаб до собак, слідує за оглядом понад 300 наукових досліджень Лондонською школою економіки та політичних наук.

Головоногі молюски, такі як кальмари та восьминоги, а також десятиногі молюски (включаючи крабів та омарів) вже захищені законодавством про захист тварин в інших європейських країнах, таких як Норвегія, Швеція та Австрія.

«Йдеться про здатність відчувати почуття, такі як почуття болю, задоволення, голоду, спраги, тепла, радості, комфорту та збудження»,— пояснюють дослідники у своєму звіті.

Автори оцінили вісім показників чутливості у цих безхребетних, включаючи здатність до навчання, наявність больових рецепторів та їх зв’язок з мозком, реакцію на анестетики та поведінку, яка продемонструвала захист від травми.

«Ракоподібні та головоногі, безсумнівно, сприймають світ зовсім інакше, ніж ми самі. Однак важливо те, чи тягне цей досвід за собою свідоме переживання задоволення і болю. Ми вважаємо, що доказів достатньо, щоб показати, що ці тварини справді відчувають задоволення і біль», — робить висновок.

Ці дивовижні тварини демонструють такі здібності частково завдяки своїй складній центральній нервовій системі, незважаючи на те, наскільки чужими нам можуть здатися деякі з них.

Головоногі молюски ясно продемонстрували свій неймовірний інтелект. Каракатиці, наприклад, можуть проходити когнітивні тести, розроблені для людських дітей, в той час як восьминоги можуть розпізнавати окремих людей, пам’ятати, як вирішувати головоломки, з якими вони стикалися раніше. Вони також емоційно відчувають біль і, опинившись в умовах відсутності стимуляції, засмучуються і скучають.

У звіті зазначається, що, хоча ці характеристики відсутні для деяких видів, що охоплюються пропонованими оновленнями, це пов’язано з відсутністю досліджень, а не з доказами їх відсутності. Тому він рекомендує поширити захист на всіх тварин цих двох класів.

У звіті рекомендується зробити «пропорційні кроки для регулювання практики, яка є джерелом розумних і поширених побоювань з приводу благополуччя тварин».

Це включає заборону на видалення голів у десятиногих, а також вимоги до гуманного забою, що, звичайно, означає, що в країні більше не буде відварювання живих лобстерів.

Нагадаємо, у Великій Британії створили телеканал для собак DogTV.

У США вчені описали перший випадок зараження домашніх тварин – собаки і кішки – коронавірусом SARS-CoV-2 від свого господаря.

В аеропорту «Бориспіль» митники припинили контрабанду трьох живих вовків. Диких тварин намагалися видати за собак породи «лайка».

загрузка…