Чиновники Держгеокадастру привласнили тисячі га цінної землі на Одещині

ДБР викрило схему незаконної роздачі земель Національної академії аграрних наук на Одещині. Її оформили собі у власність чиновники Держгеокадастру.

Як повідомляється на сайті ДБР, слідчі розслідують факт незаконного відчуження 1,5 тисячі гектарів цінних земель Національної академії аграрних наук України посадовими особами Головного управління Держгеокадастру в Одеській області.

У 2016-2017 роках колишній керівник Держгеокадастру в Одеській області незаконно видав накази про передачу 1,4 тис га землі НААН України 39 фізичним та 2 юридичним особам. Їхнє відчуження можливе лише за згодою Національної академії аграрних наук, оскільки земля належала до категорії особливо цінної.

У 2020 році оборудка із землею НААН України повторилась, але за участі іншого керівника ГУ Держгеокадастру в Одеській області. Цього разу було незаконно відчужено 72 га цінних земель.

За оцінкою ДБО, приблизна вартість відчужених земель становить понад 870 мільйонів гривень. Наразі правоохоронці заарештували згадані ділянки та розпочали два окремі кримінальні провадження проти причетних осіб. За попередньою класифікацією слідчих ДБР, організаторам схеми загрожує покарання до 10 років ув’язнення за кримінальною статтею – «Зловживання службовим становищем».

Раныше СБУ повідомила про підозру фігуранту гучної справи про розкрадання землі керівництвом Держгеокадастру.

СБУ обіцяє і наступні підозри у справі про незаконну приватизацію більше ніж 2,5 тисячі земельних ділянок площею 700 тис. га. В рамках цього розслідування навесні пройшли обшуки у 22 територіальних підрозділах Держгеокадастру по всій країні.

Раніше співробітника Державного космічного агентства спіймали на розкраданні землі.

На Хмельниччині за системну корупцію затримали полковника Міноборони. Також СБУ затримала під час отримання хабара антикорупційного посадовця Громадської ради при КМДА. Станом на кінець жовтня 2019 року НАБУ і САП відкрили 783 кримінальних провадження через корупцію. У рамках цих справ про підозру повідомили 140 особам.

загрузка…