Меркель попередила про нові санкції для Росії від ЄС в разі нападу на Україну

Меркель попередила про нові санкції для Росії від ЄС в разі нападу на УкраїнуМеркель попередила про нові санкції для Росії від ЄС в разі нападу на Україну
фото EPA-EFE-OMER MESSINGER


В разі загострення ситуації на сході України і військового вторгнення Росії на українську територію Євросоюз має бути готовим до введення додаткових санкцій проти РФ. Про це заявила в. о. канцлера Німеччини Ангела Меркель, пише Reuters.


Однак Меркель наполягає, що деескалація конфлікту є значно кращим виходом із цієї ситуації.


«Будь-яка подальша агресія проти суверенітету України дорого коштуватиме», – сказала Ангела Меркель на спільній прес-конференції в Берліні з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецким.


В. о. канцлера також заявила, що Євросоюз має об’єднати зусилля у питаннях «використання мігрантів як зброї» Білоруссю та розміщення військ Росії поблизу її кордону з Україною.


Раніше кілька американських ЗМІ повідомляли, що розвідка США вважає дуже імовірним вторгнення Росії в Україну. Глава розвідки України Кирило Буданов зазначав, що військова операція може розпочатися наприкінці січня – на початку лютого і що з метою підготовки до неї Росія влаштовує в Україні мітинги. Кремль називав вкидами повідомлення про можливе вторгнення, і не виключав, що це «камуфляж для прикриття агресивних помислів».


Як повідомлялося, аналітики визначили, що Росія продовждує перекидати техніку до кордонів з Україною.