Російські окупанти вдарили по Новозванівці: що відомо – сюжет (Відео)

Військовослужбовець ЗСУ

Операція Об’єднаних сил

Такі вибухи в селищі місцеві востаннє чули 2015 року

Останній місяць загострення на фронті відчувають на собі і цивільні жителі. Вже втретє від початку листопада окупанти вдарили по Новозванівці, що на Луганщині. Місцеві кажуть, що такі потужні та прицільні обстріли востаннє були 2015-го. З мешканцями Новозванівки спілкувалася журналістка “5 каналу”.

“Скло сипалося, земля тремтіла піді мною і стіни, і все. Все дзвеніло, всі свистіло. Не зрозуміло було і дуже страшно було, звичайно”, – зазначила мешканка Новозванівки Альбіна Михайлівна.

82-річна Альбіна Михайлівна розповідає, як прокинулася вночі через вибухи. У її будинку не вціліло жодне вікно.

“Коли воно перестало бити, я тоді ковдру на голову і до сусідки побігла, просилася переночувати. Бо вікна всі були побиті”, – додала Альбіна Михайлівна.

Жителька Новозванівки Лідія каже: “Попав снаряд і одразу за нами сарай розбило. Три снаряди впало”.

Окупанти застосували важку ствольну артилерію. Такі вибухи в селищі місцеві востаннє чули 2015 року.

“Звикли, що було тихо. Стріляли, але не так і не тут. Злякалися. Діти злякались дуже. Малий тепер боїться шорохів”, – акцентувала увагу жителька Новозванівки Ольга.

Ольга з півторарічним сином на руках говорить, коли почався обстріл, з чоловіком і двома дітьми вже спали. Найближче сховище родини розташоване в батьківському дворі, по сусідству, але вибігати з будинку під час вибухів побоялися.

“Немає в нас погреба, просто лежали на ліжку і тряслись. Тоді світло пропало. Страшно. Тут і батьки рядом. Лежимо і думаємо, чи вижили, чи ні. Вночі бігали дивились тоді”, – додала Ольга.

Тепер Ольга з родиною не залишаються на ніч у селищі, виїжджають до сусідньої Попасної.

“З дітьми зараз боюсь. Просто малий газової колонки лякається, картоплину в миску кину, він лякається. Ну, а шо ж. Робить треба, тут хазяйство. Будемо поки так, поки нерви заспокоюються. Шо там буде в нас далі”, – стверджує жителька Новозванівки Ольга.

Такий потужний обстріл пів сотні жителів Новозванівки переживають уже втретє за місяць. Одночасно дивуються і радіють, що від цих вибухів з місцевих ніхто не постраждав.

“Важко. Важче, ніж спочатку. Спочатку ми не знали, що це таке, а зараз уже… Мені важче. Плюс дитинка додалась маленька”, – підсумувала Ольга.

Місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею “Порушення законів і звичаїв війни”.

Євгенія Китаїва, Ганка Кудрявцева з Луганської області “5 канал”

Читайте також: “Більше обстрілів”: після оголошення у липні 2020 року перемир’я на Донбасі ситуація лише погіршилася – ОБСЄ