ЄС зніме обмеження на в’їзд для всіх вакцинованих іноземців

Євросоюз змінить підхід до пропуску через кордон іноземців – з 1 березня 2022 року буде скасовано зелений список країн, зважатимуть на дані конкретної людини.

Про це повідомляє сайт Єврокомісії. Вона запроваджує оптимізований підхід до перетину кордону, де все повністю залежить від статусу мандрівника, а не від країни відправлення. Це означає скасування так званого «зеленого списку» країн, громадян яких рекомендується вільно пропускати на територію ЄС.

Єврокомісія зазначає, що часті оновлення списку ускладнюють планування подорожей, а нові правила зроблять систему більш зрозумілою. «Зі зростанням масштабів вакцинації в усьому світі також має сенс скасувати обмеження на поїздки на основі статусу особи, а не країни, з якої вона приїхала. Ця зміна відбудеться лише з 1 березня 2022 року, щоб дати країнам, що не входять до ЄС, час для подальшого підвищення показників вакцинації. Це також буде залежати від попередньої оцінки ситуації з вакцинацією за межами ЄС», – йдеться в заяві.

Також уточнюється, що ті, хто отримав вакцину, схвалену Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але не Європейського агентства з лікарських засобів, повинні будуть пред’являти негативні тести на COVID.

Також Єврокомісія пропонує скоротити термін дії європейських COVID-паспортів з 12 до 9 місяців, а для їхнього продовження буде потрібно бустерна доза.

Раніше повідомлялося, що в ЄС викрали електронні ключі для створення COVID-паспортів.

загрузка…