На Дніпропетровщині розкрили схему оформлення фіктивних шлюбів для мігрантів

На Дніпропетровщині правоохоронці ліквідували канал незаконної легалізації іноземців в Україні. Двоє іноземців та двоє українців організували схему фіктивних шлюбів.

Про це повідомляє прес-служба МВС.

Організатори банди допомагали громадянам Сирії, Єгипту, Іраку та Туреччини отримати довгострокові візи та право проживання в Україні.

Поліція встановила, що іноземці знаходили потенційних клієнтів, які бажали отримати українське громадянство, а «партнери» в Україні сприяли їхньому незаконному переправленню через державний кордон і підшукували українок, які за гроші погоджувалися одружитися.

До злочинної схеми була причетна співробітниця одного з районних відділів реєстрації актів цивільного стану, саме вона укладала фіктивні шлюби у прискорені терміни.

В результаті такої схеми іноземець незаконно отримував вид на тимчасове або постійне право проживання в Україні та реєструвався за місцем проживання однієї з учасниць групи.

Злочинці брали за свої послуги 500 доларів, а вартість отримання виду на постійне проживання становила близько 2 тисяч доларів. Таким чином зловмисники збагатилися на суму понад 120 тисяч доларів.

Правоохоронці провели обшуки за місцем проживання фігурантів та вилучили свідоцтва про шлюб, паспорти іноземців, чернові записи, мобільні телефони, печатки, гроші та інші речові докази.

У рамках досудового розслідування було опитано свідків, у тому числі й жінок, які вступили у фіктивний шлюб.

За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про вручення фігурантам повідомлення про підозру.

Раніше Служба безпеки України викрила та припинила незаконну схему легалізації іноземців в Україні. За даними правоохоронців, під виглядом «студентів» в Україну в’їхали близько 3,5 тисяч вихідців із країн підвищеного терористичного ризику.

Правоохоронці викрили в Україні злочинну групу, члени якої налагодили канал нелегальної міграції іноземців та збут фальшивої валюти. Для прикриття організатори використали підроблені посвідчення співробітників Інтерполу.

Оперативники Нацполіції затримали іноземця, який перебував у міжнародному розшуку. У США чоловік незаконно переказав майже мільйон євро на рахунок іншої установи.

загрузка…