Слідство встановило основну причину жахливої ДТП автобуса в Болгарії

Найбільш вірогідною причиною автобусної аварії в Болгарії, в якій загинули більше 40 людей, була людська помилка.

Слідство виключило терористичний акт або те, що додаткові ємності з паливом в автобусі могли спричинити смертельну пожежу. Вони також встановили, що вибуху не було, повідомляє Reuters.

«Поки що головною і основною версією є людська помилка. Розтин показує, що всі постраждалі померли в основному від задухи після пожежі, а не від поранень від аварії чи вибуху», – сказав голова Національної слідчої служби Болгарії Борислав Сарафов на брифінгу в четвер.

Слідчі перевіряють, чи могла спричинити аварію погана розмітка смуги, відсутність належних знаків і світловідбивачів, а також погана організація дорожнього руху.

«На нашу думку, транспортний бар’єр, на який наїхав автобус, не тільки не корисний, але й небезпечний для руху транспорту, він фактично допоміг аварії», – сказав Сарафов.

За словами слідства, автобус врізався у бар’єр з правого боку, знісши його та загорівся від тертя, а потім звернув ліворуч і зупинився перед бар’єром, що відокремлює смуги.

«Очевидці кажуть, що відразу після першого удару спалахнула пожежа, і автобус швидко наповнився димом», – розповів провідний слідчий Мар’ян Маринов.

«З перших дверей ніхто не міг вийти через сильний вогонь. Усі зібралися перед задніми дверима, але їх заблокував бар’єр, який зупинив автобус», – сказав він.

Влада повідомила про 45 жертв катастрофи, проте слідчі знайшли 44 тіла. Вони намагаються встановити, чи перейшов один пасажир, який був у списку, в інший автобус, який був частиною тієї ж поїздки на вихідні, чи пережив він аварію.

Один з тих, хто вижив, засвідчив, що з палаючого автомобіля вискочило вісім людей. Лише сім пасажирів були доставлені до лікарні.

Нагадаємо, ДТП у Болгарії сталася в ніч на 23 листопада на трасі Софія-Благоєвград. Автобус їхав по трасі, потрапив в аварію і загорівся. Більшість пасажирів не змогли вибратися з палаючого транспорту.

Внаслідок ДТП загинули 46 людей, зокрема, сім’я з 11 осіб. Майже всі пасажири автобуса були македонськими туристами, що поверталися з екскурсії у Стамбулі.

Через трагедію у Північний Македонії оголосили триденну жалобу.

загрузка…