Парламент Молдови виділив майже $80 млн для сплати боргу “Газпрому”

Парламент Молдови 25 листопада затвердив поправки до держбюджету, одна з яких передбачає виділення 1,4 млрд леїв ($80 млн) на виплату боргу за газ “Газпрому”.

Про це повідомило молдовське видання NewsMaker.

Зокрема, затверджена поправка виділяє 1,7 млрд. леїв держпідприємству Energocom. Із цієї суми 1,4 млрд леїв мають піти на оплату боргу за газ “Газпрому”.

Борг за спожитий газ у жовтні та частині листопада буде сплачено через підконтрольне “Газпрому” підприємство “Молдовагаз”.

22 листопада стало відомо, що “Газпром” погрожує відключити постачання газу до Молдови, якщо вона терміново не погасить борг за спожитий у жовтні та листопаді газ у розмірі 1,4 млрд леїв.

На погашення боргу російське підприємство надало Молдові 48 годин.

Віце-прем’єр Андрій Спину 23 листопада уточнив, що влада заздалегідь виділила гроші для погашення заборгованості, проте вона не встигла пройти всі законні процедури, а саме ухвалення парламентом у двох читаннях.

24 листопада представники “Газпрому” повідомили, що дедлайн минув і вони не отримали гроші. Але, за їхніми словами, вони отримали прохання представників Молдови не вимикати газ та продовжили термін оплати платежу за газ.

Нагадаємо, ПАТ «Газпром» погодилося не припиняти постачання газу до Молдови та дав Кишиневу відстрочку для сплати боргу.

Після цього російський «Газпром» підняв ціну та почав тиск на Молдову. 22 жовтня в країні оголосили надзвичайний стан у сфері енергетики.

29 жовтня Молдова домовилася з «Газпромом» про продовження контракту на постачання газу на 5 років. Російська сторона погодилася із запропонованою Кишиневом формулою ціни.

загрузка…