Синоптик здивував несподіваним прогнозом на зиму: на українців чекає температурна аномалія

Цього року в Україні та Європі в цілому очікується м’яка зима. Водночас кількість опадів буде близькою до норми.

Такий прогноз оприлюднив кандидат географічних наук, синоптик Ігор Кібальчич, повідомляє Meteoprog.

Відповідно до Європейського центру середньострокових прогнозів з грудня до лютого на більшій частині Європи очікується позитивна аномалія температури повітря, особливо в її східній частині. …+2°”, – пояснив він.

Водночас кількість опадів буде близькою до норми і лише на півночі Європейського континенту очікується надлишок опадів, каже синоптик.

За його словами, на користь м’якої зими в Україні також свідчать прогностичні значення приземного поля тиску у Північній півкулі на три місяці. За даними, в Україні очікується часті відлиги та чергування опадів у вигляді снігу та дощу.

“Але це не виключає епізодичні вторгнення холоду, які зазвичай короткочасні та не впливають на середні значення”, – додав фахівець.

За даними Ігоря Кібальчича, з ймовірністю 40-60% розвиток теплої зими прогнозують і фахівці з Інституту Землі Колумбійського університету.

“Підсумовуючи вищесказане, можна зробити висновок, що за різними методиками довгострокового прогнозування, зима як на території України, так і на більшій частині Європи з високим ступенем ймовірності виявиться теплішою за норму… Сніговий покрив очікується нестійким і розподілятиметься плямисто по території. усієї зими опади випадатимуть як у вигляді снігу, так і у вигляді дощу”, – резюмував синоптик і додав, що “теплий сценарій зими не скасовує епізодичні періоди арктичних вторгнень холоду, аномально низьких температур та сильних снігопадів”.

Нагадаємо, понад 25 ДТП сталося у Києві у вівторок після того, як у столиці випав сніг. Про це пізно ввечері повідомила патрульна поліція в Telegram.

Днями в Карпатах намело снігу заввишки до метра, а температура повітря знизилася до 5 градусів морозу.

Раніше «Укравтодор» повідомив, куди скаржитися на кучугури.

загрузка…