Понад 805 тисяч імен жертв Голодомору зацифрували у проєкті “Зерна пам’яті” – включення (Відео)

Голодомор

За підрахунками істориків, кількість жертв сягає близько 10,5 мільйонів людей

Понад 805 тисяч імен жертв Голодомору 1932-1933 років оцифрували в проєкті “Зерна пам’яті”. Дізнатися про своїх родичів та внести благодійну пожертву можна онлайн. А як це можна зробити, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Так, майже 4 мільйони людей загинули під час Голодомору 1932–1933 років, організованого радянським режимом в Україні. Такі результати останніх досліджень наводять представники Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України. Демографи оприлюднили інформацію про кількість жертв Голодомору. У своїй роботі науковці врахували різні чинники, серед яких і ризик фальшування радянської статистики, яку під час розрахунків уточнювали з різних джерел. Також вони детально проаналізували документи тодішньої служби статистики. Водночас, за підрахунками істориків, кількість жертв сягає близько 10,5 мільйонів людей. Демографи її спростовують, бо вважають, що історики використовують для обрахунків хибну демографічною методологію.

“За проведеною оцінкою демографічні втрати України в 32-34 роках становить втрати через надсмертність у наслідок голоду це 3,9 мільйони. Така оцінка була проведена на основі демографічної реконструкції”, – каже головна наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Наталія Левчук.

Директорка Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова зауважує: “10 мільйонів не може бути виключно через те, бо на той час в Україні жило 32 мільйони населення, є біологічні межі відновлення нації, і якби ми втратили 10 мільйонів, тоді б просто не відновилася б Україна до перепису 1939 року навіть з усіма поправками на завищеність даних”.

Як повідомляв 5.UA, нещодавно у Москві невідомі зірвали показ фільму про Голодомор.

Дивіться також: “Там не просто голод – там війна”: як Ґарет Джонс 1933-го доводив світові, що Сталін убиває українців