Україна на міністерській зустрічі НАТО обговорить можливе вторгнення РФ та кроки щодо його стримування: це дуже добрий знак, – Кулеба

1

"Ключовою темою мого візиту буде чергове загострення у зв'язку з нарощуванням російських сил на кордоні з Україною, небезпека можливого вторгнення Росії в Україну та кроки, які ми разом із євроатлантичними партнерами робимо, щоб не допустити такого сценарію", – сказав Кулеба на онлайн-брифінгу, передає Цензор.НЕТ.

Він додав, що також ознайомить колег з Альянсу із прогресом України на шляху до НАТО.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кулеба про підвищення обороноздатності ЗСУ: Зброя, як і гроші, любить тишу

"Запрошення України на міністерську зустріч у Ризі – це дуже добрий знак. По-перше, це сигнал підтримки на тлі агресивних дій Росії. По-друге, це можливість обговорити поточну ситуацію з безпекою та наші спільні дії. По-третє, це можливість узгодити позиції та очікування напередодні Мадридського саміту НАТО у 2022 році. Стратегічна участь України у міністерській зустрічі НАТО у Ризі свідчить, що завдяки нашій проактивній зовнішній політиці Україна стала більш активним учасником міжнародної політики, якого запрошують за стіл для обговорення та вирішення ключових питань", – розповів Куліба.

Глава МЗС України нагадав, що Стратегія зовнішньополітичної діяльності визначає вступ України до НАТО одним із ключових пріоритетів.

"Ми працюємо над його втіленням та досягненням консенсусу всередині Альянсу з цього питання. Це довга робота, але ми маємо її робити, робити системно і саме для цього у нас з'явилася вперше за тридцять років комплексна Стратегія зовнішньої політики. Це не просто документ: це інструмент, що дозволяє втілювати масштабні завдання завдяки довгостроковій системній роботі", – підсумував він.