У Танзанії дівчатам після пологів дозволять відновити навчання у школі. З 2017 року це було заборонено

Уряд Танзанії заявив, що дозволить дівчатам-підліткам, які через вагітність припинили навчання після пологів повернутися до школи. З 2017 року вагітні дівчата не могли продовжувати навчання.

Про це повідомляють Reuters і Al Jazeera.

Міністр освіти Джойс Ндаличако заявила, що видасть циркуляр, який дозволяє всім учням, які за певних обставин покинули школу, повернутися до навчання. Це стосується і вагітних школярок.

«Зміни охоплюють усіх дівчат, які завагітніли під час навчання у початковій та середній школі. Цим студенткам дозволять продовжити офіційне навчання після пологів», – сказала міністр.

Таким чином, уряд Танзанії хоче відійти від політики покійного екс-президента Джона Магуфулі. У 2017 році він підтримав вилучення вагітних дівчат із державних шкіл та заборону їм повертатися до навчання після пологів.

Політик заявляв, що за його правління жодна вагітна студентка не закінчить навчання. Він також називав сексуально активних дівчат аморальними.

«Я даю гроші на безкоштовне навчання. А потім вона вагітніє, народжує та повертається до школи. Ні, не під час мого правління»,— заявляв тодішній президент.

Правозахисні організації критикували рішення Магуфулі. Через це деякі міжнародні донори скоротили фінансування країни.

Тоді заявляли, що у школах країни почали проводити тести на вагітність для відрахування вагітних учениць. За даними Світового банку, щороку понад 120 тисяч дівчат у Танзанії кидають школу, з них 6 500 через вагітність.

Наразі Танзанію очолює Самія Сулуху – вона перша жінка на посаді президента цієї країни. Вона намагається відмінити дискримінаційні політики попереднього президента. Так, у червні Міносвіти дозволило дівчатам після пологів відновити навчання у спеціальних коледжах, а тепер їм дозволили повернутися до звичайних шкіл.

Нагадаємо, депутатка Великобританії від опозиційної Лейбористської партії Стелла Кризі розповіла, що їй заборонили приходити за засідання парламенту із тримісячним сином, хоча раніше проблем не було. Речник Палати громад Ліндсі Гойл просить провести відповідне розслідування.

Великобританія розраховує підписати угоду з Албанією про розміщення мігрантів, які нелегально перетинають Ла-Манш, щоб отримати притулок.

загрузка…