Громадські організації знову подали петицію про ратифікацію в Україні Стамбульської конвенції

Громадські організації повторно зареєстрували електронну петицію із закликом ратифікувати в Україні Стамбульську конвенцію про запобігання насильству над жінками. Незважаючи на розгляд та обіцянку президента внести законопроєкт про ратифікацію документа до Верховної Ради, цього поки що не сталося.

Автором петиції зазначена голова громадської організації «Інсайт» та співорганізатор «Марша жінок» Олена Шевченко, вона повідомила про повторне створення документа у Facebook.

Петиція вже набирала необхідні 25 тисяч голосів у 2020 році – її розглянув Володимир Зеленський та пообіцяв винести на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Перед цим свої пропозиції мали надати Міністерство закордонних справ та Міністерство соцполітики.

У новій петиції автори наголосили, що громадські організації протягом двох років співпрацювали з органами державної влади та міністерствами задля ратифікації документа.

«Проте, незважаючи на наші зусилля та очікування мільйонів українських жінок, дітей та чоловіків, проєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції не внесено навіть до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України», — йдеться у документі.

Щоб президент розглянув петицію, вона має набрати за 92 дні 25 тисяч голосів. Наразі вже є понад 600 підписів.

Раніше президент Володимир Зеленський підписав закон, який посилює відповідальність за домашнє насильство та дозволяє жертвам отримати відшкодування.

У міністерстві цифрової трансформації України створили робочу групу по боротьбі із сексуальною експлуатацією та насильством над дітьми в інтернеті. Відомство прагне захистити права дітей у цифровому просторі.

Українське представництво Міжнародного громадського руху проти насильства «Біла стрічка» (White ribbon) розробило мобільний застосунок для захисту жінок та дітей від домашнього насильства.

загрузка…