Новий штам коронавірусу знайшли ще в одній країні

Новий потенційно небезпечніший штам коронавірусу B.1.1.529 підтвердили у ПАР. Раніше цей вид вірусу знайшли у Гонконгу та Ботсвані.

Про це повідомляє місцевий телеканал eNCA.

Усього було зареєстровано кілька випадків захворювання – три в Ботсвані, шість у Південній Африці та один у Гонконгу від людини, яка приїхала з Південної Африки.

Вчені з Британії повідомляли, що B.1.1.529 містить 32 мутації, багато з яких вказують на його високу трансмісивність та стійкість до вакцин, повідомляє Sky News.

Вчені не впевнені, чи існуючі антитіла добре реагуватимуть на варіант, який має 32 мутації білка-шипа. Адже мутації в Spike можуть потенційно виявитися проблематичними для доз мРНК-вакцин, таких як Pfizer і Moderna, вважає вірусолог з Імперського коледжу Лондона Том Пікок.

За словами професора біології обчислювальних систем в Університетському коледжі Лондона Франсуа Баллу, «сукупність» мутацій у B.1.1.529 могла бути викликана тим, що вона «виникла під час хронічної інфекції людини з ослабленим імунітетом, можливо, у нелікованого пацієнта з ВІЛ/СНІД ».

Раніше вчені Інституту молекулярної біології та генетики виявили у досліджуваних зразках із різних регіонів України штам «Дельта AY.4», який має підвищений рівень контагіозності.

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що вакцини зменшують ризик передачі штаму коронавірусу “Дельта” лише приблизно на 40%. Це передбачає більш серйозне ставлення до карантинних обмежень.

загрузка…