На Київщині готуються до ймовірної навали нелегалів із боку Білорусі

Навчання на кордоні

Криза на білорусько-польському кордоні

До навчань долучились і працівники Державного агентства України з управління зоною відчуження

До ймовірної навали нелегалів, які нині отаборилися на білорусько-польському кордоні, готуються на Київщині.

Нацгвардія, Нацполіція, прикордонники, представники міграційної служби, а також рятувальники відпрацьовують взаємодію та готуються до всіх імовірних сценаріїв, повідомляє пресслужба поліції Київщини.

До навчань долучились і працівники Державного агентства України з управління зоною відчуження. Адже на Чорнобильську зону припадає 34 км спільного з Білоруссю державного рубежу. Тому під час навчань відпрацьовуватимуть механізми обміну інформацією між центральними та місцевими органами влади. А також – як чинити перешкоду мігрантам, що надумають прорвати кордон.

“Відпрацьовуються всі елементи протидії можливому проникненню нелегальних мігрантів на територію нашої держави. Ми продовжуємо нарощувати наші зусилля. Ми чітко знаємо, де і які ділянки треба посилити додатково”, – сказав перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін.

Уже відомо, що Україна на кордоні з Білоруссю розпочала спецоперацію “Полісся”. 18 листопада 2021 року Кабмін відправив до кордону з Білоруссю 8,5 тис. поліцейських. 

Як повідомляв 5.UA, режим Лукашенка в Білорусі штучно спричинив міграційну кризу на кордонах з Євросоюзом. Уранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів. Дві великі групи мігрантів прорвали паркани і потрапили до Польщі з території Білорусі.

Водночас заступник голови МВС Євген Єнін заявив, що Україна повністю контролює ситуацію на своєму кордоні з Білоруссю. Наразі прикордонники посилюють захист та готові до можливих провокацій.