Україна отримає від США п’ятий катер типу Island

США готують до передачі Україні п’ятий катер типу Island, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба. Загальний обсяг матеріально-технічної допомоги США Україні у 2021 році склав понад 130 мільйонів доларів.

«До передачі України готується ще один, п’ятий «Айленд», який нестиме ім’я «В’ячеслав Кубрак». Особливо важливо, що США надають українській армії високотехнологічне обладнання, яке не виробляється національним оборонним комплексом або є критичним»

— Дмитро Кулеба
міністр закордонних справ

Кулеба нагадав, що Канада також регулярно надає військову допомогу Україні – обладнання для розмінування, автомобілі та медичне спорядження. Також нас активно підтримує Велика Британія, передає Радіо Свобода.

«Зброя, як і гроші, люблять тишу, тому подальші деталі розголошувати не стану, хочу лише запевнити, що всюди у світі ми, дипломати, шукаємо та знаходимо все те, що робить нашу армію сильнішою, а отже, стримує Росію від наступу»

— Дмитро Кулеба
міністр закордонних справ

Як повідомлялось, у вересні 2018 року США передали Україні два патрульних катери класу Island. 30-метрові катера Drummond і Cushing побудовані 40 років тому, здатні виходити у море під час сильних штормів, виконувати покладені на них завдання в складних умовах, а також вести вогонь.

До складу Військово-морських сил ЗСУ ці катери були включені у листопаді 2019 року під назвами «Слов’янськ» і «Старобільськ».

23 листопада до 35 причалу Одеського порту пристав американський суховантажник Осean Grant. Він привіз на своєму борту катери «Фастів» та «Суми», передані США Україні.

Незабаром на катерах «Фастів» та «Суми» буде піднято військово-морський прапор України та під командуванням українського екіпажу вони розпочнуть свій бойовий шлях із забезпечення морської безпеки в акваторіях Чорного та Азовського морів.

загрузка…