Кулеба закликав нову коаліцію в Німеччині зайняти жорсткішу позицію щодо “Північного потоку-2”

Дмитро Кулеба

Він додав: для Києва важливо, що коаліційна угода чітко фіксує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України з боку Берліна

Зайняти жорсткішу позицію щодо “Північного потоку-2” закликав український міністр закордонних справ нову коаліцію в Німеччині. Про це Дмитро Кулеба заявив під час брифінгу.

Він додав: для Києва важливо, що коаліційна угода чітко фіксує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України з боку Берліна. За його словами, майбутній уряд Німеччини продовжуватиме політику, яка велася до цього – а це невизнання окупації Криму Росією та заклик до Федерації припинити агресію.

Водночас Кулеба висловив розчарування, що в коаліційній угоді трьох партій – соціал-демократів, “Зелених” та “Вільних демократів”, які перемогли на виборах – нічого не згадується про “Північний потік-2”.

“Стримано оцінюю частину, присвячену енергетичним проєктам, які реалізуються в Європі, ми б хотіли чітку позицію щодо “Північного потоку-2”, але ми розуміємо, що коаліційна угода – це завжди певний компроміс, будемо і надалі працювати з німецькими партнерами, з новим урядом Німеччини щодо “Північного потоку-2”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, нещодавно державний секретар Ентоні Блінкен оголосив, що США запроваджують нові санкції проти “Північного потоку-2”.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.