Українська школярка перемогла в міжнародному конкурсі з нейронаук – як їй це вдалося (Відео)

Вікторія Виджак

Учні з таким багажем знань у майбутньому зможуть стати науковцям, які шукатимуть способи лікування тяжких недуг

Вікторії Виджак – 16 років. Вона ще не закінчила 11-й клас. Проте вже здобула золоту медаль на міжнародному нейроконкурсі за свої знання у вивченні функціонування головного мозку, причин виникнення неврологічних хвороб і методів їх лікування.

З шостого класу Вікторія з власної ініціативи вивчала біологію не лише за шкільною програмою. А через кілька років:

“Я в соціальних мережах побачила оголошення про відкриття реєстрації на нейроконкурс, я вирішила спробувати свої сили”, – каже Вікторія.

Школярка розповідає: підготуватися до змагань було непросто. Більше трьох місяців Вікторія старанно штурмувала необхідний матеріал з біології, анатомії, гістології, щоби здобути знання про нервову систему та людський мозок.

“Міжнародний нейроконкурс базований на одному з підручників. Підручник значних розмірів – 600 сторінок. І його варто вивчити на пам’ять. Моя підготовка складалася із запису конспектів, я перемальовувала картинки. Намагалася завчити все”, – розповідає переможниця конкурсу.

Та самотужки опанувати надскладні дисципліни – нейроанатомію та нейрогістологію, і поборотися з тридцятьма суперниками за першість, каже школярка, не вдалося б. Допомогти Вікторії взявся Ігор Ареф’єв, який раніше брав участь у цьому конкурсі.

“Я їй робив презентації з поясненнями тем і давав їй тести, щоби вона вирішувала їх. Я старався так вигадати питання, щоби було одночасно і складним і зрозумілим”, – зауважив учасник конкурсу Ігор Ареф’єв.

Ігор зізнається: від початку занять був здивований мотивацією та обізнаністю дівчини. У перемозі Вікторії – не сумнівався.

“Як міг, чесно, старався придумувати такі надскладні, витіюваті питання, але Віка майже завжди відповідала правильно”, – зазначив Ігор.

Кілька місяців підготовки дали свій результат. Вікторія перемогла.

“Моє перше враження, коли я перемогла було: так і мало бути. І тільки вже десь на другий, третій день я почала розуміти масштаб”, – зізнається Вікторія Виджак.

Учні з таким багажем знань у майбутньому зможуть стати науковцям, які шукатимуть способи лікування тяжких недуг. Зокрема, таких як хвороби Альцгеймера та Паркінсона.

“Кращі мозкознавці світу – це якраз ті, хто будуть шукати причини і способи лікування хвороб”, – переконує старший науковий співробітник інституту фізіології ім. Богомольця НАН України Андрій Чернінський.

Або:

“Вони стануть просто практикуючими лікарями, не обов’язково лікарями науковцями, це теж буде прекрасно. Оскільки їх рівень дає надію на те, що будуть висококласні лікарі”, – наголошує Андрій Чернінський.

Нині Вікторія, вже з золотою медаллю та першим місцем у міжнародному нейроконкурсі, готується до вступу в університет. Точно зі спеціальністю ще не визначилася. Та без біології тут не обійдеться.

Валерія Павленко, Артур Волосов. 5 канал.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.