Апеляційний суд скасував компаніям Коломойського штраф 4,7 млрд грн, накладений АМКУ (Відео)

Ігор Коломойський

Спершу скандальний ОАСК, а потім і апеляція заборонили АМКУ використовувати докази для захисту державних інтересів, надані НАБУ

План боротьби з олігархами на наступні два роки затвердив Кабмін. Але якими мають бути 20 антиолігархічних кроків, оприлюднили не урядовці, а нардеп від “Євросолідарності” Олексій Гончаренко.

Для виконання ухваленого радою закону РНБО має створити реєстр олігархів, а уряд – вигадати механізм перевірки ділової репутації для покупців медіа. Також Кабмін планує розробити низку законопроєктів про лобістів і лобістську діяльність в Україні, посилить Антимонопольний комітет та підвищить відповідальності за зловживання монополістами. І до кінця 23-го року урядовці планують завершити судову реформу.

Водночас у середу Апеляційний суд зробив подарунок олігарху Ігорю Коломойському, пробачивши йому 4,7 мільярда гривень штрафу, накладених Антимонопольним комітетом за штучне завищення цін на пальне. Олігарх контролює чверть усіх автозаправних станцій в Україні.

Як повідомила “5-му каналу” колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська, спершу скандальний Окружний адмінсуд Києва, а потім і апеляція заборонили Антимонопольному комітету використовувати докази для захисту державних інтересів, надані національним антикорупційним бюро.

“Детективи НАБУ, розслідуючи кримінальне провадження, прийшли на обшук в структури Коломойського, вилучили там низку документів, які з одного боку є доказами в кримінальному процесі, а з іншого боку – підтверджують наявність паливного картелю, що державна Укрнафта разом із автозаправними станціями Коломойського змовились і спільно фактично піднімали ціни на АЗС, але суд чомусь сказав, що ці докази чомусь антимонопольний комітет використовувати не може”, – зауважила Загребельська.

Нагадуємо, олігарх Ігор Коломойський отримає від державної НАК “Нафтогаз України” 3,5 млрд куб м природного газу на суму понад 100 млрд грн.