Україна пообіцяла МВФ не вводити податок на виведений капітал

Україна відмовиться від запровадження податку на виведений капітал, про це свідчить меморандум із Міжнародним валютним фондом. Окрім того, українська влада зобов’язалась утриматись від розширення спрощеної системи оподаткування.

«Після детального технічного вивчення, ми не робитимемо кроків щодо заміни чинного податку на прибуток підприємств податком на розподілений прибуток або податком на виведений капітал. Ми утримуватимемося від розширення критеріїв відповідності спрощеній системі оподаткування або введення нових груп платників податків, які можуть скористатися спрощеною системою оподаткування, а також почали робити кроки для попередження ухилення від оподаткування та зловживання вказаним режимом»

— меморандум України із Міжнародним валютним фондом

Також уряд пообіцяв МВФ не вводити і не розширювати податкові преференції і пільги на галузевому і регіональному рівнях за винятком потенційних дрібномасштабних механізмів підтримки, які будуть розроблені для забезпечення обмежених та цільових стимулів.

«Ми продовжуватимемо інформувати громадськість про вартість звільнень від оподаткування та розширимо аналіз, включивши податкові втрати, пов’язані зі спрощеним режимом оподаткування», — сказано у тексті меморандуму з МВФ.

Нагадаємо, у 2018 році в Україні кілька разів намагались запровадити податок на виведений капітал.  Тодішній президент Петро Порошенко подав у Раду законопроект про про заміну податку на прибуток податком на виведений капітал. Документ рекомендував до ухвалення профільний комітет.

Однак МВФ виступав проти запровадження в Україні цього податку у рамках вказаного закону. Фонд заявив, що Україна могла б запровадити податок на виведений капітал, але для цього повинні бути передбачені компенсатори для покриття можливих втрат бюджету через скасування податку на прибуток. Бюджетні втрати через введення податку на виведений капітал для підприємств замість податку на прибуток  могли становити близько 30 мільярдів гривень.

У 2020 році Рада планувала ввести тестовий режим функціонування податку на виведений капітал (ПНВК) для середнього бізнесу. Уряд взяв за приклад для введення нових платежів польську модель. Однак МВФ знову розкритикував заплановані «слугами» зміни до податкової системи України.

загрузка…