Німеччина планує відмовитися від вугільної генерації до 2030 року


Новий уряд ФРН закріпив мету щодо відмови Німеччини від вугільної генерації до 2030 року, що на вісім років раніше, ніж планувалося. Про це йдеться в коаліційній угоді, яку партії мають схвалити упродовж десяти днів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».


Крім того, Німеччина до 2030 року має намір задовольняти 80% потреб електроенергії шляхом відновлюваних джерел. На кінець десятиліття показник складав 65%.


Потужності сонячних електростанцій планують довести до 200 ГВт, офшорних вітроелектростанцій – до 30 ГВт, а потужності електролізерів для виробництва «зеленого» водню мають становити 10 ГВт до 2030 року.


Також уряд ФРН націлений «мати на дорогах країни 15 млн електромобілів» до кінця десятиліття.


Нагадаємо: генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив Європейській Раді з міжнародних відносин, що Євросоюз повинен відмовитися від вугілля до 2040 року. Він додав, що країни ОЕСР мають відмовитися від наявних вугільних потужностей до 2030 року, а решта – через десять років.


Раніше понад 40 країн погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці на кліматичному саміті у Глазго.