США готуються до непередбачених обставин на тлі скупчення військ РФ біля України

Сполучені Штати готуються до низки непередбачених обставин на фоні стягнення військ РФ до кордонів України, повідомив речник Держдепу США Нед Прайс.

На питання журналіста, чи влючають «непередбачені обставини» сценарій 2014 року, представник Держдепу заявив, що для нього «нерозумно вдаватися в подробиці. Але для нас розумно займатися широким спектром дій з планування на випадок непередбачених обставин».

«Ми готові до низки непередбачених обставин. Ці консультації продовжуються. Це докладні бесіди. Ми направили високопосадовців для проведення докладних брифінгів для наших європейських союзників. Ми також надали детальну інформацію для України. І ми продовжимо не лише ділитися інформацією, а й готуватися до низки непередбачених обставин»

— Нед Прайс
речник Держдепу США

Прайс додав, що пубічні заяви США засновані на тому, що вони бачать, але важливіше те, що кроки та дії  США будуть відповідати баченню ситуації, якщо вона зміниться.

«Відповідно до того, що ми бачимо чи чогось не бачимо, ми змінимо нашу риторику, ми потенційно змінимо і наші дії», – зазначив представник Держдепу на питання про фізичну реакцію у відповідь на дії РФ.

«Той факт, що ми говоримо про це відкрито; той факт, що ми усвідомлюємо нашу стурбованість; те, що ми не приховували наших консультацій з Україною, з нашими європейськими партнерами; той факт, що ми не соромилися висловлювати нашу стурбованість з приводу того, що ми бачимо зараз, публічних звітів та інформації, які у нас є про незвичайні воєнні дії Росії, і нашарувати це на те, що ми бачили у 2014 році – ми говоримо все це має дати зрозуміти не тільки Україні, що ми твердо віддані справі, а й Російській Федерації»

— Нед Прайс
речник Держдепу США

Нагадаємо, 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що РФ готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року.  За даними розвідки, до українських кордонів стягнули 92 тисячі російських військових.

Також Буданов заявив, що Україна потребує більше американської військової допомоги на тлі зростання загрози нового вторгнення РФ. Якщо зволікати, то може виявитися надто пізно.

Американська розвідка попередила Україну та партнерів у НАТО щодо загрози вторгнення Росії на українську територію. США вважають, що у союзників лишилось мало часу, аби завадити планам Кремля розгорнути активні дії проти України.

Українське бачення загроз із боку Росії цілком збігається з баченням міжнародних партнерів. Тому Україна та Захід працюють над планом стримування російської агресії, заявили у МЗС України.

Загроза з боку РФ для України існує постійно з 2014 року, змінюється лише її інтенсивність, повідомили у Міноборони. Тому українська армія має бути завжди у бойовій  готовності, щоб дати відсіч агресору.

загрузка…