Барбадос офіційно стане республікою та вийде зі складу Сполученого Королівства

У Барбадосі, колишній британській колонії, планують офіційно зняти повноваження голови держави з Єлизавети II.

Про це повідомляє Reuters.

Наступного тижня у Барбадосі приймуть закон, який передбачає, що Єлизавета II складе повноваження голови держави. Наразі королева Британії є також формальним лідером 15 колишніх колоній, включаючи Австралію, Канаду, Ямайку.

Барбадос, який був англійською колонією протягом майже чотирьохсот років, проголосив незалежність ще 55 років тому, у 1966 році. Однак британська королева формально залишалася головою острівної держави.

«Це покладе кінець історії про колоніальну експлуатацію (…) Це історичний момент», – заявляє професор Гіларі Беклз, барбадоський історик та віцеканцлер Університету Вест-Індії.

Повідомляється, що у Британії позитивно сприйняли таке рішення Барбадосу. Зокрема зазначається, що принц Чарльз, 73-річний спадкоємець британської корони, відвідає церемонію переходу влади до республіки. Ця церемонія пройде 29 листопада у місті Бріджтаун.

Попри перехід до республіканської форми правління Барбадос залишиться у Британській Співдружності, до якої входять 54 країни в Африці, Азії, обох Америках та Європі.

Нагадаємо, наприкінці жовтня парламент Барбадосу обрав першого президента острівної держави, після її виходу з-під корони Британії. Ним стала екс-генерал-губернатор Сандра Мейсон.

У вересні карибська держава Барбадос оголосила про свою остаточну незалежність від Великої Британії – замість британської корони країною буде керувати президент.

загрузка…