На Рівненщині викрили групу, яка промишляла підробленими сертифікатами і COVID-тестами

Сертифікат про вакцинацію

Коронавірус та карантин

За такі дії їм уже не штраф світить, а до 5 років позбавлення волі

Поліція мало не щодня звітує про нові викриття розповсюджувачів підроблених COVID-сертифікатів. Таке масове їх виробництво свідчить про величезний запит на підробки. 24 листопада у Рівненській області накрили групу, котра промишляла підробками негативних тестів та фіктивних сертифікатів. Вартість коливалась від 1500 гривень до 200 євро.

Правоохоронці провели п’ять обшуків за місцем проживання фігурантів у Рівненській та Волинській областях. Виявили 94 підроблені міжнародні сертифікати, чорнову бухгалтерію, мокрі печатки медзакладів та лікарів і поліграфічне обладнання. У комп’ютерах було виявлено ще 100 сертифікатів, які не встигли видрукувати і передати замовникам.

Поліція вилучила і більш як 155 тисяч гривень, які заробили зловмисники. Оскільки Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, то за такі дії їм уже не штраф світить, а до 5 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше в Українському інституті майбутнього назвали кількість COVID-сертифікатів, куплених громадянами.

Читайте також: Робота громадського транспорту в “червоній” зоні: де потрібні COVID-сертифікати та кому загрожують штрафи до 34 тис. грн

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.