Уряд України взяв на себе зобов’язання виконати 12 умов для отримання грошей від МВФ

Міжнародний валютний фонд

З 12 “структурних маяків” українська влада зобов’язується виконати половину до кінця нинішнього року

Уряд України взяв на себе зобов’язання виконати 12 основних “структурних маяків” для отримання фінансування за програмою МВФ stand-by, яку Фонд продовжив до червня 2022 року. Про це йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику, підписаному Україною і МВФ та оприлюдненому Фондом у середу.

З 12 “структурних маяків” українська влада зобов’язується виконати половину до кінця нинішнього року, ще два – до наступного перегляду програми, запланованого на березень. Крім того, виконання інших чотирьох маяків передбачено у березні-квітні 2022 року.

Зокрема Україна зобов’язується затвердити до кінця листопада бюджет 2022 року з цільовим показником дефіциту 3,5% ВВП. Такий же “дедлайн” по часу встановлений для скасування послаблень у вимогах до представників держави в керівництві держбанків.

До кінця грудня український уряд має оприлюднити результати аудиту коштів, витрачених із фонду, пов’язаного з COVID-допомогою. У цей же термін НБУ повинен ухвалити план, узгоджений із МВФ щодо підвищення професійного рівня у сфері банківського нагляду.

Ще один “структурний маяк” до кінця нинішнього року має виконати Офіс генпрокурора України – опублікувати звіти за пів року щодо проваджень проти колишніх власників банків, виведених із ринку з початку 2014 року.

До кінця січня наступного року уряд має ухвалити дорожню карту щодо виведення “ПриватБанку” та “Ощадбанку” на ринок для часткової або повної приватизації. У лютому українська влада повинна прийняти стратегію повернення активів збанкрутілих банків. Це все необхідно зробити до проведення наступного, другого, огляду МВФ по Україні в березні, за результатами якого Фонд має визначитися з наступним траншем.

Ще чотири “структурних маяки” Україна зобов’язалася виконати на завершальній стадії програми. Зокрема, до кінця березня українська влада планує ввести в дію зміни до закону про САП та розробити базу споживачів для постачальників газу, необхідною для виставлення рахунків домогосподарствам.

До кінця липня має бути завершена перевірка чинних членів Вищої ради правосуддя, а також призначена наглядова рада “Енергоатому”.

Нагадаємо, раніше Виконавча рада МВФ на засіданні ухвалила рішення про виділення траншу в майже $700 мільйонів для України.