Студента в КНДР засудили до розстрілу за перегляд “Гри в кальмари”

Студент із Північної Кореї повернувся з Китаю і привіз на флешці популярний південнокорейський серіал “Гра в кальмара”.

Але після продажу його копій кільком людям, зокрема однокурсникам, його спіймали спецслужби й засудили до розстрілу. Про це пише Daily Mail.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Північна Корея здійснила запуск ракети з підводного човна. ООН скликає Радбез

Студента заарештували минулого тижня в провінції, яка межує з Китаєм. Одного студента, який купив копію серіалу, засудили до довічного ув’язнення, а шістьох інших, які дивилися, до п’яти років каторги.

У КНДР діє сувора заборона на ввезення інформаційних матеріалів із Заходу й Південної Кореї.

В антиутопічному серіалі “Гра в кальмара” люди з великими боргами стикаються одне з одним у корейських дитячих іграх. Тих, хто програв, розстрілюють. Він перегукується із північнокорейською дійсністю.

Арешт студентів є першим випадком, коли влада застосовує нещодавно ухвалений закон “Про викорінення реакційної думки й культури” у справі щодо неповнолітніх.

Закон комуністичної країни передбачає максимальне покарання у вигляді страти за перегляд, зберігання або розповсюдження інформації з капіталістичних країн, особливо з Південної Кореї та США.

Центральний комітет партії звільнив директора школи, секретаря у справах молоді та їхню класну керівницю. Їх також виключили з партії та відправлять на роботу у віддалені вугільні шахти чи сільські райони.

Після того, як студентів упіймали, влада почала обшукувати ринки в пошуках флешок і компакт-дисків. Усі жителі регіону тремтять від страху, бо їх безжально покарають за купівлю чи продаж пристроїв пам’яті.

Північна Корея готова поновити контакти з Південною Кореєю. Зокрема відновити розірвані в червні 2020 року міжкорейські “гарячі лінії”. Для примирення влада Південної Кореї має змінити “конфронтаційний підхід і затяту позицію до Північної Кореї”, заявив лідер КНДР Кім Чен Ин.