Нова німецька влада вимагає від Росії припинити війну на Донбасі й віддати Україні Крим

Нова керівна коаліція в Німеччині вимагає від Росії припинити війну на Донбасі й повернути Україні Крим.

Водночас виступає за тісну співпрацю з Москвою. Про це з посиланням на текст коаліційної угоди пише Spiegel.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для запуску “Північного потоку-2” несподівано виникла перешкода. Рішення ЄС чи Німеччини тепер неважливі – Андреас Умланд

У тексті угоди йдеться, що нова німецька влада готова до конструктивного діалогу з Росією, але поважає також інтереси партнерів у Східній Європі.

“Вимагаємо негайно покласти край спробам дестабілізації України, насильству на Сході України й незаконній анексії Криму. Шлях до мирного врегулювання конфлікту на Сході України та зняття відповідних санкцій залежить від повного виконання Мінських угод. Ми виступаємо за розв’язання заморожених конфліктів у регіоні”, – ідеться в угоді.

Крім того, нова коаліція заявила про бажання тісно співпрацювати з Росією в енергетичних питаннях і розв’язанні глобальних проблем. А також розкритикувала обмеження громадянських і демократичних свобод в Росії.

Також в угоді декларують намір запустити безвізові поїздки між Німеччиною і Росією для молоді до 25 років.

Через два місяці торгів і погоджень, що тривали після виборів до Бундестагу 26 вересня, у парламенті Німеччини остаточно оформилася трипартійна коаліція. Новим канцлером на чотири роки став лідер соціал-демократів Олаф Шольц.