Закликаємо нову німецьку коаліцію до більш жорсткої позиції щодо “Північного потоку-2”, – Кулеба

1

Він наголосив, що "процес сертифікації проєкту має повністю відповідати не лише букві, а й духові європейського законодавства". Окрім того, Кулеба звернув увагу, що в коаліційній угоді зафіксовано готовність розвивати енергетичне партнерство з Україною, що закладає базу зміцненню стратегічного партнерства Києва й Берліна "на багато років уперед", – повідомляє Цензор.НЕТ з посиланням на РБК-Україна.

Кулеба також висловив сподівання, що Німеччина й надалі надаватиме підтримку Україні: "Нова коаліційна угода чітко фіксує постійну підтримку з боку ФРН суверенітету та територіальної цілісності України. Це свідчить і про спадковість німецької політики за нормандським форматом та зусиллями щодо політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського конфлікту".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Україна матиме підтримку Німеччини на шляху до членства в ЄС, – коаліційна угода

Кулеба вважає, що українська дипломатія змогла донести до німецьких партнерів важливість залучення України, Грузії та Молдови до розвитку "Східного партнерства: "Україна вітає схвалення нової коаліційної угоди в Німеччині. Для нас дуже важливо, що майбутній німецький уряд погодився з принциповою позицією України: текст коаліційної угоди вперше визнає важливість виділення України, Грузії та Молдови в рамках Східного партнерства та підтверджує підтримку України шляхом євроінтеграції".

Міністр повідомив, що новий німецький уряд сприятиме тиску на Російську Федерацію задля припинення дестабілізації в Україні, а також на її окупованих територіях і додав: "Ми з нетерпінням чекаємо на призначення нового німецького уряду і бажаємо нової коаліції" успіхів на благо Німеччини та Європи, що відповідає інтересам України".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Нова коаліція в Німеччині вимагає від РФ негайно припинити війну на Донбасі і повернути Україні Крим