Плакати з QR-кодами “Єдиної Росії”, перекритий центр столиці та реакція РНБО: як проходив мітинг антивакцинаторів – сюжет (Відео)

Мітинг антивакцинаторів

Коронавірус та карантин

На акції зо два десятки людей тримають плакати з написом “стоп, QR-код”

Кілька сотень людей від парламенту йдуть середмістям. Маски ігнорують. Замість них – антивакцинаторська риторика. Більшість пандемію коронавірусу називають фейковою. Деякі пропонують свій рецепт від коронавірусу. З Хрещатика доходять до Бесарабської площі. Звідти до будівлі Служби безпеки. У колоні Юрій. Себе антивакцинатором не вважає.

“Сама перша вакцина, яка була від оспи, це така класна штука, яка врятувала мільйони людей. Звичайно шо були всякі мракобєси, які повиходили з печер і говорили, що це якась бісовщина і тому подібне. Це неправда! тоді вона врятувала багато людей. А зараз на жаль це не так. Я вважаю, що вакцина, яка мене може врятувати від COVID-19, на жаль, її поки що ніхто не вигадав”, – каже учасник мітингу Юрій Криничко.

На банерах – обличчя Остапа Стахіва. Це львів’янин, якого у ЗМІ називають псевдоактивістом та організатором фейкових мітингів. На акції зо два десятки людей тримають плакати з написом “стоп, QR-код” та “Скажи QR-кодам – ні!” Якщо телефоном їх просканувати потрапите на сайт підконтрольної президенту Росії Володимиру Путіну партії “Єдина Росія”.

“Я просто знімав і подумав: о, цікаво, куди веде цей QR-код?! чи він справжній чи це якийсь фейковий. Через деякий час мені присилають колеги новину. “А ти бачив узагалі куди веде цей QRкод?” а я такий “ого! нічого собі!! я так і думав!”, – розповідає фотокореспондент інформагентства “УНІАН” В’ячеслав Ратинський.

Російський слід на антивакцинальному мітингу підтвердили у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки й оборони.

“У соціальних мережах та месенджерах, а також Telegram-каналах поширюються повідомлення про начебто негативні наслідки вакцинації. Підтвердженням реалізації спеціальних інформаційних антивакцинальних заходів із боку Російської Федерації є проведення чергового маршу противників вакцинації від COVID-19, учасники якої на плакатах “Стоп QR-код” розмістили QR-код, який дає перехід до вебсайту російської політичної партії “Єдина Росія”, – сказано у цитаті РНБО.

Тим часом у Львові розгляд апеляції на арешт Остапа Стахіва. 18 листопада його заґратували на два місяці. Служба безпеки підозрює львів’янина, який у своїх блогах розповідав, що коронавірусу не існує, в намаганнях повалити конституційний лад в Україні за підтримки російських кураторів. Змінити запобіжний ватажку антивакцинаторів суд відмовився. До середини січня той буде під вартою, а мітингарі вже готують чергову акцію.

Ганна Рибалка, Катерина Ментус, Марта Шикула, Юрій Усік, “5 канал”

Нагадаємо, у середу, 24 листопада антивакцинатори вийшли на акцію протесту та заблокували центр Києва. До цього, 3 листопада під Верховною Радою відбувся мітинг антивакцинаторів. До парламенту прийшли приблизно 2-3 тис. людей. Антивакцинаторів з Івано-Франківська не пустили на протест до столиці через те, що вони не мали COVID-документів.

Як повідомляв 5.UA, протестувальники відмовляються давати коментарі представникам ЗМІ, оскільки, на їхню думку, журналісти займаються пропагандою вакцинації.