Байден бойкотує нові санкції щодо «Північного потоку-2» – Foreign Policy

Президент США Джо Байден прагне виключити санкції щодо «Північного потоку-2» із законопроекту про оборонний бюджет.

Про це пише американське видання Foreign Policy. Поки російські війська скупчуються на кордоні з Україною, викликаючи побоювання щодо нового вторгнення, адміністрація Байдена тихо переконує своїх союзників-демократів на Капітолійському пагорбі, щоб вони скасували санкції щодо суперечливого російського газопроводу «Північний потік-2», які включені в щорічний законопроект про оборону.

Держсекретар Ентоні Блінкен і його головні помічники зателефонували в офіси Сенату минулого тижня, закликаючи сенаторів скасувати поправки, які накладають санкції на низку організацій, що беруть участь у нафтопроводі, без можливості Білого дому відмовитись ввести ці обмеження.

Помічники сенаторів розповіли журналістам, що адміністрація намагається виключити санкції, які загрожують німецьким компаніям, що беруть участь у будівництві газопроводу, і це викликало гнів республіканців у Конгресі.

Один співробітник Конгресу, який описав аргументацію Білого дому як «зворушливу», сказав, що посадовці адміністрації попередили, мовляв, важливо не відштовхувати Німеччину, яка буде життєво важливим союзником у відповіді Заходу, якщо Росія знову вторгнеться в Україну. У заяві для Foreign Policy, член парламенту від штату Алабама Майк Роджерс, головний республіканець у комітеті з питань збройних сил Палати представників, наполягав, що адміністрація Байдена лобіює збереження обличчя у світлі двопартійного консенсусу щодо санкцій. «Адміністрація Байдена намагається приховати своє катастрофічне рішення на початку цього року задобрювати Росію та підривати наших союзників», – сказав Роджерс. «Вони знають, що санкції проти «Північного потоку-2» мають сильну двопартійну підтримку, і застосували тактику закулісного тиску».

Зі свого боку демократи вважають, що такі поправки про санкції, які не може ігнорувати Білий дім, створять прецедент і для інших режимів санкцій, що є зазіханням на повноваження виконавчої влади.

Але співробітники Конгресу заявили Foreign Policy, що адміністрація, схоже, веде програшну битву на Капітолійському пагорбі, щоб зупинити санкції: Палата представників прийняла двопартійний закон про санкції як частину своєї версії щорічного законопроекту про витрати на оборону, а сенатор Джим Ріш, головний республіканець у комітеті Сенату із закордонних справ, висунув супутнє санкційне законодавство. Голова комітету Менендес на додачу запропонував санкції проти Росії, якщо Москва знову вторгнеться в Україну.

Нагадаємо, раніше Байден пообіцяв Меркель, що запроваджуватиме санкції проти газопроводу Nord Stream 2 лише коли Росія почне використовувати газ як зброю. А Німеччина натомість мала переконати Росію продовжити транзит газу через Україну, але досі їй цього не вдалось.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель визнав, що РФ використовує ситуацію зі зростанням цін на газ для політичного тиску на ЄС, щоб змусити запустити газогін «Північний потік-2» в обхід України.

Раніше Віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що Кремль «грається» з цінами на газ, аби змусити Європу піти на поступки в питаннях енергетичної безпеки.

Генеральний директор «Оператора ГТС України» Сергій Макогон заявив, що зростання ціни газу в Європі пов’язане з тим, що російський «Газпром» відмовляється від додаткового бронювання українських потужностей.

загрузка…