Samsung збудує в Техасі фабрику з випуску мікропроцесорів за $17 млрд


Компанія Samsung Electronics збудує друге підприємство з виробництва мікросхем у США. За даними The Wall Street Journal, завод вартістю $17 млрд буде збудовано в окрузі Тейлор, штат Техас, пише HighTech News.


 Серед отриманих пільг – 20-річне майже повне звільнення від податків на нерухомість.


Інсайдери WSJ вважають, що Samsung уже погодила ініціативу з владою Техасу і зараз готується до повноцінного анонсу проекту. Підприємство випускатиме мікросхеми за 5-нм та 7-нм техпроцесами – найпродуктивніші чіпи, які використовуються у флагманських смартфонах та планшетах компанії.


Крім того, ці чіпи потрібні для реалізації партнерських угод між Samsung та американськими автовиробниками – компанія допоможе концернам вивести на ринок повністю безпілотний транспорт.


У липні цього року у мережі з’явилися технічні документи Samsung про будівництво нового підприємства. Згідно з планом, вендор збирався створити комплекс у Техасі, Нью-Йорку чи Аризоні площею 557 000 кв. метрів до 2024 року. Компанія в той момент не стала розкривати виробничі технології, але повідомила, що покладатиметься на передові рішення.


Пізніше інформатори агентства Bloomberg, близькі до уряду Техасу, заявили, що Samsung зацікавлена у субсидіях цього штату більше, ніж у пропозиціях від Нью-Йорка та Арізони. За їхніми даними, комісари округу Вільямсон прийняли великий пакет стимулів, згідно з яким Samsung зможе не виплачувати 90% податку на нерухомість протягом перших 10 років і 85% протягом наступних ще 10 років, якщо компанія зможе дотриматися певних термінів будівництва і створить 1800 нових робочих місць.


Таким чином, Samsung приєднується до конкурентів у гонці за лідерство на напівпровідниковому ринку США. Раніше тайванська TSMC та американська Intel також заявили, що планують побудувати у США нові підприємства для задоволення величезного попиту на мікросхеми.


За останні два роки світовий автопром особливо сильно постраждав через глобальний дефіцит чіпів. Щоб уникнути подібних проблем у майбутньому, великі концерни зараз укладають угоди з провідними постачальниками, а деякі, наприклад, Ford та General Motors, готуються до виробництва власних мікросхем.


Як повідомлялося, через дефіцит чипів Tesla продає автомобілі без USB-портів, але покупці про це не знають.