Замовлення на Cybertruck перевищили 1,2 млн штук – в грошах це $80 млрд


Американський виробник електромобілів Tesla представив електричний пікап Cybertruck два роки тому і вже кілька разів переносив його в серійне виробництво. Однак кількість охочих придбати найнезвичайнішу модель Tesla продовжує зростати – з травня їхня кількість зросла з 1 млн до 1,2 млн. Якщо всі вони дійсно куплять Cybertruck, коли він, нарешті, з’явиться у продажу, це принесе компанії щонайменше $80 млрд виручки, пише HighTech Plus.


Якби все пішло за початковим графіком, то Cybertruck вже сходив би з конвеєра фабрик Tesla. Однак виробнику довелося відкласти реалізацію цієї програми заради нарощування обсягів випуску Model Y. Також виникли труднощі з дизайном та техпроцесом виготовлення жорсткого сталевого корпусу, що потребує нових підходів. На початку вересня поінформоване джерело в компанії заявило, що, за словами Маска, на початок виробництва пікапа можна очікувати не раніше кінця 2022 року.


Тим часом попередні замовлення продовжують надходити. За перший тиждень після анонсу Cybertruck було отримано 250 000  заявок. І незважаючи на пандемію та відстрочки, Tesla продовжує бронювати електропікап. У червні 2020-го бажаючих було вже понад 650 000. У травні 2021-го вже понад 1 мільйон. А тепер, за даними неофіційного лічильника, кількість попереднього замовлення перевищила 1 270 000.


При середній вартості $58 000 загальна вартість заброньованих машин становить понад $80 млрд.


Щоправда, варто уточнити, що депозит на Cybertruck складає всього $100 (для моделей Y і 3 він був $1000), так що співвідношення тих, хто забронював до тих, хто реально купив, може виявитися зовсім іншим. Як би там не було, Tesla зараз лідирує на ринку електричних пікапів за кількістю передзамовлень, хоча низка компаній вже вийшли на ринок із власними моделями.


Так, почалися постачання R1T, у грудні очікується вихід Hummer EV, а наступного року має з’явитися F-150 Lightning. Втім, зазначає видання, не так важливо, хто вийшов на ринок першим, як хто продасть більше.


Нагадаємо, Маск розказав, коли почнеться виробництво пікапів Cybertruck і порівняв його з «машиною Нео з «Матриці».