Сміттєзвалище із побутовими відходами палає на Черкащині: що відомо (Відео)

Звалище

Упорядкування звалища коштуватиме кількасот тисяч гривень

Біля Черкас палає сміттєзвалище. Пластик і побутові відходи перегорають в отруйний дим. Він чорним стовпом суне на місто та прилеглі села. Люди запевняють, що сміттєзвалище отруює їм життя уже 20 років, відколи почались займання. У проблемі розбиралася журналістка “5 каналу”.

Від постійного смороду і диму у дворі потерпає 74-річна Лідія Андріївна. Сміттєзвалище, розташоване поруч з її будинком, постійно горить.

“Не можна квартирку відчинити, задихаюся, отут якщо вишкрябаюсь, сижу поки вийду у хату. Водички не можна випити, воно ж так смердить, що страшне”, – зауважує жителька села Червона Слобода Лідія Андріївна.

Горить непотріб у Червоній Слободі. Полігон – проблема для селян уже 20 років, тоді почалися пожежі. Раніше задихалися лише влітку, а тепер, кажуть, тхне цілий рік.

“Особливо якщо звідти вітер, ну таке як пластик. Горить, смердить, ми дихаємо, відкашлюємося і дихаємо. Це вже год 20 в нас іде війна з цим смітником і без толку, це вже узаконили цю ділянку і ніхто її нікуди не посуне”, – зауважує жителька села Червона Слобода Ніна Володимирівна.

Щотижня сюди викликають пожежну бригаду. Горить сто квадратів, а поруч лісосмуга і село, до якого рукою подати. Місцеві кажуть, що знають, хто влаштовує підпали.

“Місцеві безхатьки палять, щоб металолом витягувать, інакше якось так. Бачте регулярно виїжджаємо, заливаємо, буває вночі і дві одиниці відправляємо, а то і три буває”, – акцентує увагу начальник пожежної охорони Роман Гончар.

Сміттєзвалище не огороджене і без охорони – це і є причиною безчинства, кажуть у сільраді, але вдіяти нічого не можуть.

“Так, ми намагаємось знайти вихід із ситуації, але це потребує додаткових коштів, сміттєзвалище потрібно додатково огороджувати, ввести охорону, на шо фактично в нас немає ні повноважень, ні коштів це дорого для громади”, – підсумував начальник відділу правопорядку і безпеки виконавчого червонослобідської сільської ради Леонід Кошовий.

У сільраді порахували: упорядкування звалища коштуватиме кількасот тисяч гривень. Таких коштів село не має, тож тутешні чиновники вирішили просто нічого не робити. Тож, пожежники і надалі періодично гаситимуть займання сміття.

Яна Лимаренко, Олександр Лісовий, Черкаси, “5 канал”

Читайте також: Гроші за сміття – як у Черкасах мешканці ОСББ заробляють на сортуванні відходів