Президент США Джо Байден вшанував пам’ять жертв Голодомору

Білий дім поширив спеціальну заяву Джо Байдена на пам’ять про Голодомор. Президент США також висловив підтримку суверенітету та територіальній цілісності України.

Про це йдеться у заяві президента на сайті Білого дому.

«Кожен листопад ми урочисто шануємо і віддаємо шану пам’яті мільйонів невинних українців, які постраждали та загинули під час Голодомору – «голодної смерті» – у 1932 та 1933 роках. Чоловіки, жінки та діти, які загинули під час цього голоду, стали жертвами жорстокої політики та навмисних дій режиму Йосипа Сталіна.

Цього місяця, коли ми шануємо пам’ять тих, хто був позбавлений життя, давайте також знову заявимо про нашу прихильність до невпинної роботи щодо запобігання таким трагедіям у майбутньому та звільненню тих, хто сьогодні страждає під гнітом тиранії.

Український народ подолав жах Голодомору, продемонструвавши свій дух та стійкість, і зрештою створивши вільне та демократичне суспільство. Згадуючи жертв Голодомору та перенесені ними страждання, Сполучені Штати також підтверджують нашу відданість народу України сьогодні та нашу непохитну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України», – заявив Байден.

Нагадаємо, четверту суботу листопада в Україні визнано Днем пам’яті жертв голодоморів.

Також 17 листопада, в Українському домі у центрі Вашингтоні відкрилася виставка «Голодомор очима українських художників», присвячена пам’яті жертв сприченого радянською владою геноциду в Україні 1932-1933 років.

Голодомор 1932-1933 років визнали геноцидом українського народу уже 15 держав, заявив заступник глави МЗС України Василь Боднар.

Голодомор в Україні більше підходить під визначення соціоциду, ніж геноциду, тому що він був направлений не проти українців як народу, а проти частини суспільства, заявив посол Ізраїлю в Україні Джоел Ліон.

загрузка…