Вакцини менш ефективні проти штаму «Дельта» — ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що вакцини зменшують ризик передачі штаму коронавірусу «Дельта» лише приблизно на 40%. Це передбачає більш серйозне ставлення до карантинних обмежень.

Про це повідомляє France24 із посиланням на заяву ВООЗ.

Генеральний директор організації Тедрос Гебреїсус заявив, що багато вакцинованих людей помилково вважають, що вони перебувають у безпеці і не мають дотримуватися жодних обмежень.

«Вакцини рятують життя, але вони не запобігають передачі вірусу. Дослідження показують, що до появи штаму «Дельта» вакцини зменшували ймовірність передачі вірусу приблизно на 60%. Після появи «Дельти» ця цифра впала до 40%», – заявив він.

Глава ВООЗ додав, що вакцини знижують ризик летальних наслідків і тяжкого перебігу хвороби, але після вакцинації все ще існує ризик заразитися і заразити інших. Він зазначив, що це свідчить про необхідність носити маску, дотримуватись дистанції, уникати сукупчень і зустрічей у непровітрюваних приміщеннях.

Водночас у ВООЗ зазначають, що ефективність вакцин від тяжкого перебігу хвороби залишається на рівні понад 80%.

Про небезпеку штаму «Дельта» попереджає також голова експертної групи протидії COVID-19 при ООН Марія ван Керхове. Зокрема вона заявляла, що штам «Дельта» постійно мутує, через що його дуже важко відстежити.

Нагадаємо, керівництво ВООЗ також заявило, що уряди країн світу мають запровадити обов’язкову вакцинацію проти COVID-19 для своїх громадян.

Тим часом вчені українського Інституту молекулярної біології та генетики виявили у досліджуваних зразках із різних регіонів України штам «Дельта AY.4», який має підвищений рівень контагіозності (заразності).

Водночас, ВООЗ виступила проти масової вакцинації дітей від COVID-19.

загрузка…