Обзивала “мавпою”: у Львові жінку оштрафували на 40 тисяч гривень через расистські висловлювання (Відео)

Суддівський молоток

На судові засідання відповідачка ні разу не з’явилася

За расистські висловлювання львівський суд оштрафував місцеву мешканку на 40 тисяч гривень. Жінка постійно обзивала мігрантку. Також могла без причини стукати у двері лівійки чи смикати візочок з її дитиною просто посеред вулиці. Через постійне приниження громадянка Лівії навіть хотіла покинути Україну. Усе відбувалося на очах у сусідів, про це вони розповіли у суді. Сама ж кривдниця на засідання не прийшла. Подробиці дізнавалася журналістка “5 каналу”.

В Україні Ясмен Аджаж із сім’єю проживає п’ять років. Жінка викладає англійську, чоловік працює лікарем. Останній рік для сім’ї з Лівії виявився ще тим випробування. Щойно Ясмен та її три річний син виходили на вулицю, їх зустрічала сусідка та обзивала жінку чорною мавпою та чуркою.

“Я нічого не казала, коли я то все чула, просто схилила голову забирала дитину і додому”, – каже потерпіла, громадянка Лівії Ясмен Аджаж.

Ясмен розповідає, сусідка переслідувала її, усюди, в під’їзді, на дитячому майданчику та на вулиці. Ось відео, яке зафіксувала камера магазину, який поруч з будинком. Кривдниця смикає візок з дитиною Ясмен та не дає їм пройти.

“Я почала кричати до неї, що це дитина, він починав плакати, просила дайте мені дорога, вона не хотіла дати мені дорогу, але потім дала”, – додає Ясмен Аджаж.

Через постійні цькування сусідки Ясмен звернулася до психолога та проходила курс лікування.

“Після того я казала до чоловіка, я не можу, це моя гідність. Вона ображала мою гідність. І в мене було 2 вибори повертатися додому, або писати заяву до суду”, – акцентувала увагу потерпіла.

Щоб захистити себе та дітей – Ясмен звернулася до суду .

“Такі справи є складні в плані доказової бази. Було проведено роботу по збирання доказів, судова експертиза, якою було встановлено факт заподіяння моральної шкоди у зв’язку з інцидентом. Були долучені відеозаписи, були зібрані показання свідків, очевидців”, – наголосила адвокатка потерпілої Іванна Огородник.

Расистські образи у сторону лівійки чули сусіди. Жителі будинку кажуть сім’я Ясмен спокійна та неконфліктна. Що спричинило агресію сусідки не розуміють.

“Сусідка гримала в двері, причому так голосно, що я навіть зі своєї квартири почув. Кричала несамовитим голосом, як виявилося пані Віра обзивали мою сусідку: чорна мавпа, чурка. Я їй пояснив, шановна, це непристойно і взагалі поважайте людину”, – пригадує сусід Володимир.

За расистські цькування суд оштрафував жінку на 40 тисяч гривень. На судові засідання відповідачка ні разу не з’явилася.

“Образи пов’язані з національністю позивачки і з її зовнішністю. Були у вульгарній формі і носили систематичний характер. Адвокат відповідача не заперечує фактів конкретних висловів, однак вважав, що це оціночні судження і людина вправі такі вислови говорити”, – підсумував суддя Личаківського районного суду Львова Григорій Жовнір.

Для Ясмен грошова компенсація немає значення, каже, головне було захистити свою гідність. Після рішення суду сусідка перестала переслідувати лівійку. Ми намагалися поспілкувалися з пані Вірою, вдома жінку не застали, телефоном зв’язатися з нею, не змогли. Адвокатка каже подібних рішень у судовій практиці ще не зустрічала. Бо довести у суді приниження гідності людини нелегко.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, “5 канал”

Читайте також: Міністра культури Ткаченка і телеканал “1+1” звинуватили в расизмі: відома журналістка Кароліна Ашіон розповіла подробиці