20 днів на ШВЛ: медики борються за життя 17-річної з Covid-19

В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні медики рятують життя 17-річної хворої на Covid-19 з ураженими на 98% легенями. Пацієнтка 20 днів під’єднана до апарату ШВЛ.

Про це повідомив генеральний директор медустанови Тарас Мельник, пише “Суспільне”.

“Стан дитини вкрай важкий. За життя цієї дитини бореться весь персонал нашої лікарні. Уся увага до цієї дитини”, – розповів Мельник.

Додав, що зараз в лікарні перебувають 12 дітей з коронавірусом, з них двоє – до місяця, четверо – до 4 років, інші – старші.

“Крім того, ми пролікували трійню, яка народилася з малою вагою. ПЛР підтвердив у них Covid-19. Дітей виписали додому ще до того, як ми отримали пакет послуг з лікування пацієнтів з Covid-19”, – зазначив медик

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не мали патологій: Covid-19 вбив вагітну і чоловіка до 30 років

За його словами, Covid-пакет лікарня отримала 15 листопада, проте лікували дітей з коронавірусом ще до цього.

“Повторна хвиля Covid-19 збіглася з тяжкими “нековідними” пневмоніями. Коли ми відкривали Covid-пакет, у нас на стаціонарі лікувалися 50 дітей із запаленням легенів іншої патології. Ці діти були у важкому стані, ми не могли їх переводити в інші заклади. Ми лікуємо різні пневмонії у дітей, які у важкому стані”, – сказав Мельник.

Для хворих на Covid-19 у лікарні підготували корпус на 90 ліжок. Усі пацієнти, стверджує медик, забезпечені медикаментами.

“Щодо кисню, його нам привозять щодня, розхід дуже великий. Зараз у маленькій реанімації є дитина. Щоб її врятувати, треба 30 літрів кисню на одну хвилину”, – додав Мельник.

За останню добу в Україні виявили 14 325 нових хворих на коронавірус. З них дітей – 1183, медпрацівників – 287. 595 хворих померли. Одужали за останню добу – 29 044 інфікованих.

В Івано-Франківській області за 23 листопада додалося 525 нових випадків коронавірусу.