У Китаї влада заборонила зіркам демонструвати в соцмережах «розкіш»


Китайська влада посилила боротьбу з «екстравагантною поведінкою» зірок – тепер їм заборонили показувати розкіш у соцмережах.


Китайський інтернет-регулятор Управління з питань кіберпростору (Cyberspace Administration of China) опублікував список правил, що регулюють публікації в мережі новин та інформації про знаменитостей та їх рекламу, а також публікації їхніх фан-клубів. У постах їм потрібно просувати «традиційні цінності» китайського суспільства. Про це йдеться на сайті відомства, на яке посилається TJournal.


Згідно з правилами, сторінкам фан-спільнот та знаменитостям заборонено публікувати чутки, неправдиву чи приватну інформацію, провокувати фанатів на образи та заохочувати шанувальників брати участь у «незаконному зборі коштів чи ірраціональних інвестиціях».


Регулятор стежитиме за кількістю публікацій у соцмережах і те, з якою регулярністю їх робити. Також китайська влада складатиме чорний список порушників з числа знаменитостей, які не відповідають «традиційним соціалістичним цінностям».


23 листопада Всекитайська асоціація працівників літератури та мистецтва заборонила 88 знаменитостям вести прямі трансляції в Інтернеті. Серед них китайсько-канадський співак Кріс Ву, якого звинуватили у сексуальному насильстві.


Щоб забезпечити дотримання нових правил, китайські соцмережі відстежуватимуть і повідомлятимуть владі про «ймовірні незаконні та злочинні дії зірок і конфлікти за участю фанатів».


Також платформам необхідно модерувати контент, який може спричинити заворушення та хвилювання у великих містах Китаю.


Як повідомлялося, влада Китаю взялася за шоу-бізнес, заявивши, що «він забруднює суспільство і молодь».