В Україні затримали учасників міжнародного хакерського угруповання

В Україні затримали учасників міжнародного хакерського угруповання Phoenix, які спеціалізувалися на дистанційному зламуванні мобільних пристроїв і незаконному збиранні персональних даних.

До угруповання входили п’ятеро жителів Києва й Харкова. Усі мали вищу технічну освіту, повідомляє пресслужба СБУ.

“Зловмисники використовували спеціально розроблене програмне забезпечення і технічні засоби. Для доступу до облікових записів користувачів мобільних пристроїв хакери використовували фішингові ресурси – копії сайтів відомих виробників мобільних пристроїв Apple, Samsung тощо”, – ідеться в повідомленні.

Користувач мобільного пристрою, завантажуючи застосунок чи програму на такому сайті, надавав шахраям пароль до свого облікового запису. Ті копіювали інформацію, що зберігалася на зламаному телефоні. Вона давала змогу знімати кошти з рахунків громадян і за $200 продавати третім особам інформацію про їхнє приватне життя.

Зловмисники понад два роки розблоковували викрадені й загублені айфони, які перепродавали через мережу підконтрольних магазинів у столиці й Харкові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виплата за Covid-вакцинацію: Приватбанк попередив про нове шахрайство

Під час обшуків підпільних технічних центрів, що функціонували під виглядом магазинів із продажу телефонів, а також фактичного місця проживання зловмисників, правоохоронці вилучили:

– комп’ютерну техніку й мобільні телефони з доказами злочинної діяльності;

– програмне забезпечення і технічні засоби для несанкціонованого втручання в облікові записи;

– викрадені мобільні телефони, які під виглядом нових готували до збуту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В’язні із СІЗО ошукали людей на 18 млн грн

У Вінниці засуджений організував схему заволодіння грошима з банківських рахунків громадян. До злочинного угруповання входили комп’ютериники на волі. Правопорушники зламували акаунти популярних торгових онлайн-ресурсів, створювали фішингові сайти, де покупці залишали замовлення. Надалі телефонували до покупців і представлялися працівникамт інтернет-платформи та пропонували заповнити електронну форму для відправлення товару.