ЄС запровадить санкції проти ключових підприємств Білорусі

У списку санкцій ЄС будуть не лише авіакомпанії та турфірми, які перевозять мігрантів. До нього потрапили ключові бюджетоутворюючі компанії Білорусі.

Як повідомляє Spiegel, до п’ятого пакету санкцій ЄС включать великі державні компанії Білорусі, як Белавіа, Гродно Азот і Білорусьнафта. Особливо економічно болючим для режиму може виявитися те, що до списку включені такі великі компанії, як виробник добрив Гродно Азот, якого Олександр Лукашенко назвав стратегічним, а також нафтохімічна компанія Білоруснафта, – йдеться у матеріалі.

Серед іншого ЄС хоче запровадити санкції проти білоруської державної авіакомпанії «Белавіа».
Також під європейські обмеження потрапить кілька білоруських чиновників за участь у перевезенні мігрантів, але й за порушення прав людини та підтримку режиму Лукашенка.

Крім того, ЄС запровадить санкції проти сирійської чартерної авіакомпанії Cham Airlines та турецького постачальника паспортно-візових послуг VIP Grub, білоруської туристичної компанії «Оскартур». Компанія, розташована в Мінську, організовувала візи та перельоти для мігрантів з Іраку та співпрацювала з іракськими авіакомпаніями, білоруською владою та державною туристичною компанією «Центркурорт», яка також знаходиться у списку. Після прибуття мігрантів до Білорусі «Оскартур» організував їхнє подальше транспортування до зовнішнього кордону ЄС.

Нагадаємо, раніше посли Євросоюзу затвердили п’ятий пакет санкцій проти Білорусі.

Напередодні кілька тисяч мігрантів намагалися прорватися у Польщу з території Білорусі. Польські прикордонники відбили атаку, а Міністерство оборони Польщі оголосило режим бойової готовності на кордоні з Республікою Білорусь.

Раніше Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький звинуватив у кризі на кордоні не лише білоруського диктатора Лукашенка, а й його російського шефа.

загрузка…