Глобальна економіка: яким буде реальний ВВП та інфляція у 2022 році

Глобальне економічне зростання продовжиться, хоч і помірними темпами протягом наступних трьох років.

Про це повідомляє IHS Markit. Вірус COVID-19 залишається джерелом потрясінь для регіональної економіки, але його економічний вплив зменшуватиметься в міру подальшого прогресу у вакцинації та лікуванні.

У міру покращення умов пропозиції темпи інфляції у секторі перероблення та збуту почнуть знижуватись у першій половині 2022 року. Прогнозоване посилення грошово-кредитної політики допоможе стримати інфляційні очікування та фактичну інфляцію.

Ми вирішили висвітлити прогнози провідних аналітиків щодо зростання глобального реального ВВП та інфляції.

Глобальне економічне зростання

Припливи та відпливи економічного зростання змінюються залежно від регіону з кожною хвилею пандемії COVID-19, зазначають аналітики. Пом’якшувальний вплив регіональних спалахів на економічну активність потім передається в усьому світі через торгові відносини. Оскільки експансіоністська фіскальна та монетарна політика підтримує попит, що призводить до повсюдного дефіциту пропозиції та зростання цін.

Рисунок 1 – Динаміка та прогноз світового реального ВВП у розрізі чотирьох економік, %

Джерело: IHS Markit.

Зростання світового реального ВВП сповільнилося з 4,6% у річному обчисленні за квартал (кв/кв) у другому кварталі до 2,2% у третьому кварталі, оскільки спалахи коронавірусу COVID-19, викликані Дельта-варіантом, призвели до скорочення виробництва в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та уповільнення темпів зростання. споживчі витрати у США. Глобальне зростання має зрости до 3,8% у квартальному обчисленні у четвертому кварталі, оскільки стійкість в Азійсько-Тихоокеанському регіоні та Північній Америці переважує помітне уповільнення темпів зростання в Європі, де зараз зростає кількість випадків зараження вірусом COVID-19.

Прогнозується, що після зниження на 3,4% у 2020 році світовий реальний ВВП зросте на 5,5% у 2021 році та на 4,2% у 2022 році.

Пов’язані з пандемією обмеження зростання ослабнуть у відповідь на зростання кількості вакцинацій, ефективніших методів лікування, адаптації бізнесу та перебалансування споживчих витрат із товарів на послуги, зазначають аналітики.

Опитування IHS Markit PMI сигналізують про прискорення темпів зростання в секторах послуг, яке має продовжитись у 2022 році, поряд із подальшим відновленням у сфері подорожей та туризму. Глобальне зростання стабілізується до 3,4% у 2023 році та 3,2% у 2024 році у міру задоволення відкладеного попиту, завершення відновлення зайнятості та посилення податково-бюджетної та монетарної політики.

За збереження деякого критичного дефіциту пропозиції та вузьких місць у судноплавстві до 2022 року та в наступний період інфляційний тиск лише поступово зменшуватиметься.

Дані IHS Markit з виробничого PMI показують, що терміни постачання для постачальників у жовтні збільшилися найбільше за всю історію спостережень, що призвело до різкого збільшення витрат на ресурси та цін на продукцію, що випускається. Витрати виробництво перекладаються на клієнтів безпрецедентними темпами, що свідчить про незначний опір покупців. Дефіцит напівпровідників спричиняє зростання цін на автомобілі, промислову електроніку, комунікаційне обладнання та комп’ютери. Електротехнічна сталь, нішевий продукт, що використовується у трансформаторах, двигунах та генераторах, буде в дефіциті до 2023 року через сплеск виробництва акумуляторних електромобілів (BEV). Цей дефіцит обмежуватиме виробництво електричного обладнання та побутової техніки, стримуючи розширення вітряних веж,

З позитивного боку схоже, що на товарних ринках відбувається широкомасштабна корекція цін.

Індекс цін на матеріали IHS Markit впав на 14% за чотири тижні, що закінчилися 11 листопада, і на 20% нижче за пік середини травня. Тарифи на доставку та ціни на пиломатеріали, чорні метали та вугілля падають із високих рівнів. За звичайних затримок зниження цін на сировину має принести деяке полегшення ринкам готової продукції в першій половині 2022 року. Однак очікується, що ціни на природний газ залишаться високими протягом зими в північній півкулі, а потім знизяться в міру поповнення виснажених сховищ.

Поточні інфляційні тенденції та прогноз ВВП

Згідно з прогнозами, глобальна інфляція споживчих цін зросте з 2,2% у 2020 році до 3,7% у 2021 році, що стане найвищим показником з 5,0% зростання у 2008 році. У міру зниження цін на сільськогосподарські та промислові товари інфляція споживчих цін знизиться до 3,5% у 2022 році та 2,7% у 2023 та 2024 роках.

Економіка США доводить свою стійкість завдяки значному зростанню споживчих витрат та промислового виробництва в останньому кварталі 2021 року.

Домогосподарства мають здорові баланси та сприятливі фінансові умови, тоді як трудові доходи продовжують зростати стабільними темпами. Висока інфляція послаблює настрої споживачів, але на сьогодні практично не впливає на поведінку споживачів. Таким чином, прогнозується зростання реального ВВП із 2,0% кв/кв у третьому кварталі до 4,4% у четвертому кварталі. Поліпшення тенденцій COVID-19, часткове розв’язання проблем з перебоями у постачаннях та нестачею робочої сили, а також поповнення запасів підтримуватимуть зростання до 2022 року. Серед основних економік діловий цикл США найбільш тісно пов’язаний з глобальною економікою. Після скорочення на 3,4% у 2020 році реальний ВВП США має зрости на 5,5% у 2021 році та на 4,3% у 2022 році.

Коли економіка досягне повної зайнятості, а відсоткові ставки зростуть, зростання стабілізується до 2,9% у 2023 році. Рівень безробіття в США, ймовірно, знизиться.

Після різкого стрибка зростання в середині 2021 перспективи зростання Єврозони погіршуються.

Після послаблення обмежень, пов’язаних із пандемією, реальний ВВП Єврозони зріс у другому та третьому кварталах більш ніж на 8,0% у річному обчисленні, чому сприяло зростання споживчих витрат. Однак до кінця 2021 року зростання різко уповільнюється у відповідь на рекордно високі витрати на енергію, збої в ланцюжку постачання та нову хвилю випадків COVID-19. Після зниження на 6,4% у 2020 році реальний ВВП Єврозони має зрости на 5,1% у 2021 році, 3,7% у 2022 році та 2,2% у 2023 році.  У листопаді в регіоні було 17 із 20 країн світу з найбільшим рівнем смертності від COVID-19 на душу населення.

Економіка материкового Китаю відновлює довгострокове уповільнення

Реальний ВВП у третьому кварталі зріс до 4,9% у річному обчисленні. У четвертому кварталі очікується подальше уповільнення темпів зростання, оскільки урядова кампанія зі скорочення позикових коштів знижує активність у сфері нерухомості та будівництва. До інших перешкод відносяться скорочення чисельності населення працездатного віку, зниження зростання продуктивності в міру посилення нормативних вимог та диверсифікація джерел постачання транснаціональними компаніями. Найгірше з нестачі електроенергії в материковому Китаї, схоже, позаду, оскільки уряд мобілізував державні енергетичні компанії для збільшення видобутку та імпорту вугілля. Прогнозується, що зростання реального ВВП материкового Китаю сповільниться з 8,1% у 2021 році до 5,5% як 2022, так і 2023 року.

Економіка країн Азійсько-Тихоокеанського регіону відновлюється після невдач у третьому кварталі у міру відкриття заводів.

У міру того, як хвиля COVID-19 вщухає, промислове виробництво в Азійсько-Тихоокеанському регіоні відновлюється, що сприяє прискоренню темпів зростання в Індонезії, Таїланді та Індії. Відновлення промислового виробництва у регіоні допомагає поступово скорочувати збої у глобальному ланцюжку постачання. Після зниження на 3,8% у 2020 році реальний ВВП в Азійсько-Тихоокеанському регіоні, за винятком материкового Китаю та Японії, за прогнозами, зросте на 4,5% у 2021 році та на 4,7% у 2022 році.

загрузка…