В Україні зросте прожитковий мінімум і допомога з безробіття

З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум і, відповідно, розмір максимальної допомоги з безробіття.

Про це повідомляє Київський міський центр зайнятості, передає Укрінформ.

Зазначається, що сьогодні прожитковий мінімум на одну особу становить для працездатних громадян 2379 грн, а з 1 грудня зросте до 2481 грн. Тобто ті, хто отримують максимальну допомогу з безробіття, розмір якої не може перевищувати чотири прожиткові мінімуми (зараз – 9516 грн), з 1 грудня отримуватимуть більше – 9924 грн на місяць.

«Що ж стосується розміру мінімальної допомоги з безробіття, то він залишається без змін. На період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги з безробіття зі 650 до 1000 гривень. Мінімальний розмір допомоги з безробіття встановлюється для застрахованих осіб, визнаних у встановленому порядку безробітними, які впродовж 12 місяців, що передували реєстрації, за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування, мають страховий стаж менше ніж шість місяців»

Київський міський центр зайнятості

Розмір допомоги з безробіття залежить від страхового стажу: до двох років – 50%, від двох до шести років – 55%, від шести до 10 – 60%, понад 10 років – 70 відсотків. Допомога з безробіття виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до певного розміру: перші 90 календарних днів – 100%, впродовж наступних 90 календарних днів – 80%; надалі – 70%.

За даними Київського міського центру зайнятості, станом на 22 листопада 2021 року допомогу з безробіття у столиці отримували 9,4 тисяч безробітних, серед них мінімальну, в розмірі 1000 гривень – майже 1 тисяча безробітних, а максимальну допомогу з безробіття – 3,5 тисяч осіб (38% усіх безробітних). Середній розмір допомоги з безробіття у м. Києві становить 5862 грн.

Нагадаємо, у вересні до Верховної Ради внесли законопроект №6067, що передбачає збільшення грошової допомоги громадянам із великим страховим стажем, які перебувають на обліку у центрах зайнятості.

З серпня 2020 до серпня 2021 року в Україні на 36% зменшилася кількість одержувачів допомоги з безробіття.

У січні-червні поточного року послугами Держслужби зайнятості скористалися 856 тисяч безробітних громадян.

загрузка…