Новостворена коаліція в Німеччині вимагає від Кремля припинити війну на Донбасі та повернути Крим

Олаф Шольц

Німецькі політики підкреслили, що поважають інтереси партнерів зі Східної Європи

Росія повинна негайно припинити війну на Донбасі та повернути Україні окупований Кримський півострів. На цьому наголосила новосформована правляча коаліція в Німеччині. Водночас вона вважає необхідною тісну співпрацю з Кремлем.

Відповідні заяви містять у тексті коаліційної угоди, яку оприлюднив Spiegel, передає “РБК-Україна”.

“Вимагаємо негайно покласти край спробам дестабілізації України, насильству на сході України та незаконній анексії Криму. Шлях до мирного врегулювання конфлікту на сході України та зняття відповідних санкцій залежить від повного виконання Мінських домовленостей. Ми за вирішення заморожених конфліктів у регіоні”, – мовиться в документі.

Німецькі політики підкреслили, що поважають інтереси партнерів зі Східної Європи – але завжди готові до конструктивного діалогу з Росією. Зокрема коаліція готова тісно співпрацювати з Москвою в енергетичних питаннях і вирішенні глобальних проблем. Хоча і критикує обмеження громадянських і демократичних свобод у країні.

Нагадаємо, що політики домовилися про створення нової коаліції після двох місяців переговорів. Підписали відповідну угоду, яку мають іще схвалити протягом 10 днів. Новим канцлером Німеччини стане Олаф Шольц.

До коаліції, окрім соціал-демократів, увійшли “Зелені” та “Вільні демократи”. Вони домовилися створити альянс, який оновить економіку Німеччини. Два лідери “зелених” матимуть пріоритетні пости в уряді – портфель міністра закордонних справ, а також нову посаду, яка об’єднає контроль за економікою та довкіллям. У розпорядженні “Вільних демократів” будуть, найімовірніше, охорона здоров’я, Міноборони, Міносвіти, Мін’юст та Мінфін

Вибори у Німеччині відбулися два місяці тому. Перемогу здобула Соціал-демократична партія, яка випередила Християнсько-демократичний союз Ангели Меркель. Хоча Олаф Шольц себе називає “спадкоємцем Меркель” та виступає за збільшення видатків на оборону НАТО. А ще сподівається на діалог із Росією. Щоправда, обіцяє запровадити проти неї санкції, якщо вона зловживатиме “Північним потоком-2”.