В Україні виявили найнебезпечніший штам COVID-19

Вчені Інституту молекулярної біології та генетики виявили у досліджуваних зразках із різних регіонів України штам «Дельта AY.4», що має підвищений рівень контагіозності.

Про це у Facebook повідомляє Інститут молекулярної біології та генетики (ІМБГ).

«Науковці ІМБГ виявили Дельта AY.4 штам у 8 досліджуваних зразках. Найбільше уражена ним, судячи з вибірки, Волинь: у третині досліджуваних зразків з цієї області детектовано Дельта AY.4 штам. Дельта AY.4 штам виявлено також у 2 зразках із Львівщини, по 1 зразку – з Одеси, Дніпра та Херсонської області»

Інститут молекулярної біології та генетики

Загалом, вчені отримали від Центру громадського здоров’я 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих із восьми регіонів України: Харків – 8 зразків, Херсон – 10, Київ – 9, Львів – 9, Ужгород – 10, Одеса – 10, Дніпро – 10, Луцьк – 9.

Зазначається, що у всіх без винятку зразках детектовано «Дельту».

«Останні дослідження так само, як і попередні, проведені в ІМБГ на початку листопада, свідчать: переважає «материнський» штам Дельта, т.зв. «індійський» (B.1.617.2) – його виявлено у 60% зразків. У решті досліджуваних зразків виявлено 9 різних варіантів цього штаму»

Інститут молекулярної біології та генетики

В ІМДБ зазначають, що вперше в Україні було зафіксовано появу штаму Дельта AY.4.2 – у місті Дніпро. Цей варіант «Дельти» було вперше зафіксовано у Великій Британії влітку 2021 року. Його британські вчені вважають найбільш контагіозним із усіх варіантів вірусу SARS-CoV-2.

«Важливо підкреслити: і сам індійський «материнський» штам, і його мутовані варіанти, мають дуже високий рівень контагіозності порівняно з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ в грудні 2019 р. з Китаю, та британським «Альфа», що спричинив попередню хвилю захворювання в Україні та світі. Про це свідчать і дані міжнародної наукової бази даних GISAID, згідно з якими на сьогодні різноманітні варіанти штаму «Дельта» знайдені в понад 97% зразків, секвенованих у світі. Це безпрецедентно, адже досі жоден штам ковіду не мав такого тотального домінування на планеті»

Інститут молекулярної біології та генетики

Нагадаємо, за минулу добу, 23 листопада, в Україні виявлено 14 325 інфікованих COVID-19.

Національна академія наук України повідомила, що пік смертності від COVID-19 уже пройдено.

Тим часом Кабмін посилив вимоги до перевірок COVID-сертифікатів – відтепер їх перевірятимуть виключно у додатку «Дія».

загрузка…