СБУ запобігла витоку секретних даних щодо підрозділів протиповітряної оборони України

Затримання

Зазначається, що у Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин

Служба безпеки України запобігла можливій передачі спецслужбам РФ секретних даних щодо підрозділів протиповітряної оборони України. Зазначається, що у Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

“У Вінницькій області викрили посадовця однієї з військових частин Повітряних сил Збройних Сил України на прихованому збиранні секретних відомостей. У ході слідчих дій у зловмисника вилучено незаконно одержані матеріали щодо систем захисту вітчизняних оборонних об’єктів, у тому числі підрозділів бойової авіації. Перевіряється інформація щодо причетності військовослужбовця до агентурної мережі російських спецслужб”, – мовиться в повідомленні. 

Встановлено, що посадовець приховано збирав дані державної таємниці на робочому місці. Для цього він незаконно копіював секретні оборонні відомості і зберігав їх за місцем свого проживання.

Крім того, у ході досудового розслідування встановлено факт добровільного набуття громадянства РФ його двома близькими родичами. За даними слідства, до 2017 року вони постійно проживали на території тимчасово окупованої АР Крим. При цьому один з них приховав наявність російського громадянства під час вступу до одного із закладів вищої освіти Збройних Сил України.

“За матеріалами СБУ йому скасовано допуск до держтаємниці та звільнено з лав військового вишу”, – зазначили в СБУ.

За обома фактами, у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 422 (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю, або втрата документів чи матеріалів, що містять такі відомості) Кримінального кодексу України, проводилися слідчі дії для встановлення всіх обставин протиправної діяльності і притягнення до відповідальності винних осіб.

Як повідомляв 5.UA, контррозвідка СБУ виявила полковника ЗСУ з російським громадянством, який збирав таємні військові документи. 

Нагадаємо, у серпні контррозвідка СБУ виявила російського шпигуна-пенсіонера Збройних сил СРСР.

Нагадаємо, раніше Служба безпеки викрила антиукраїнське угруповання, яке проводило мітинги та закликало до захоплення державної влади в Україні на Київщині. 

Також Служба безпека України встановила хакерів всесвітньо відомого угруповання Armagedon, яке здійснило більш ніж 5 тис. кібератак на державні органи.