У Туреччині почалися масштабні протести через падіння національної валюти

Акції протесту у Туреччині

Деякі протестувальники на знак протесту палили долари

Масштабні протести відбуваються в Туреччині. Все через падіння національної валюти ліри щодо долара. Про це повідомляє Duvar, передає “5 канал”.

Мітингарі називають це національною катастрофою і вимагають відставки уряду. Звинувачують у девальвації і президента країни Реджепа Ердогана. Наймасштабніші мітинги відбулися у Стамбулі та Анкарі. Місцеві мешканці вийшли з каструлями та пательнями. Після зниження курсу національної валюти люди побоюються підвищення цін. Деякі протестувальники на знак протесту палили долари. Чимало міжнародних компанії тимчасово призупинили продажі товарів. Зокрема, американський Apple.

“Ми не можемо спокійно спати, продовжуємо працювати, але що буде далі, невідомо. Оренда дорожчає, товари не продаються. Як бути далі?”, – каже власник магазину Ахмед Арлік.

Лідер опозиційної Народно-республіканської партії Кемаль Кілісдароглу зауважив: “Ми знаємо, хто такий Ердоган і скільки він зробив. Нині постала серйозна національна проблема, яку треба розв’язувати, щоби не стало гірше”.

Читайте також: У Нідерландах пройшов COVID-протест: поліція застосовувала водомети